علت تاخیر در پرداخت حق التدریس ها/ حقوق معلمان کسر نمی شود

لوگوی باشگاه خبرنگاران باشگاه خبرنگاران . یکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۹ - ساعت ۱۲:۳۲
حاجی میرزایی گفت: پرداخت حق التدریس ها همین روز ها به حساب معلمان واریز می شود.

به گزارش خبرنگار محسن حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش در حاشیه برنامه گفتگوی هفته که با حضور وزیر ورزش و جوانان برگزار شد، با اشاره به اینکه یکی از دستگاه هایی که بیشترین پیوند را با آموزش و پرورش دارد، وزارت ورزش و جوانان است، اظهار کرد: یکی از ساحت های تربیتی که موظف هستیم روی آن کار کنیم، ساحت زیستی و بدنی است و این زمینه خوبی برای توسعه همکاری دو دستگاه است.
او ادامه داد: به عنوان جایگاهی که نسل نو را برای آماده شدن برای زندگی تربیت می کند به حوزه ورزش توجه جدی داریم که می تواند زیرساخت ورزش قهرمانی و حرفه ای را فراهم کند.
وزیر آموزش و پرورش گفت: طرحی اخیرا با همکاری وزرات ورزش و آموزش و پرورش به نام کوچ برگزار شد، بیان کرد: در این طرح توده بدنی دانش آموزان ارزیابی شد و در گروه های مختلف قرار گرفتند که مبنای سیاست های مداخله ای شدند.
او تصریح کرد: امروزه با پدیده چاقی ۳۰ درصد دانش آموزان مواجه شدیم که زمینه ساز بیماری های عمده غیر واگیر می شود و ایام کرونا به دلیل کم تحرکی دانش آموزان این موضوع را تشدید کرد که البته با همکاری وزارت بهداشت و ورزش این معضل را رفع می کنیم.
حاجی میرزایی درباره کاهش حقوق معلمان بیان کرد: افزایش حقوق های یکی دو سال اخیر مبتنی بر قانون است. افزایش حقوق سال های قبل به طور غیر قانونی انجام شده بود که دیوان عدالت حکمی داد و به استناد حکم، اجرای آن را دو سال پیش متوقف کردیم، اما در شرایط کنونی اتفاق خاصی برای حقوق نمی افتد.
وزیر آموزش و پرورش افزود: مشکلاتی مبنی براین وجود داشت که اضافه حقوق را معلمان برگردانند که درباره این موضوع صحبت کردیم و مشکلی پیش نخواهد آمد، این اتفاقات مربوط به احکام ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار