عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات با بیان اینکه ناتوانی در فروش نفت عامل اصلی کسری بودجه و احتمال افزایش نرخ ارز با هدف جبران این کسری بوده است، گفت: متأسفانه عملکرد دولت نیز در ماه های اخیر قابل قبول نبوده و با توجه به افزایش هزینه های کشور، مسیر سختی در پیش است.

جعفر قادری در گفتگو با خبرنگار حوزه مجلس گروه سیاسی خبرگزاری آنا ، با اشاره به طرح گشایش اقتصادی مطرح شده از سوی دولت گفت: متأسفانه این طرح، فروش سلف نفتی با کف تضمین سود بود که مجلس زیر بار آن نرفت.
وی با بیان اینکه شاید با طرح مذکور درآمدهای دولت تأمین شود، افزود: مجلس مخالف این طرح بود زیرا با اجرای آن بدهی های بسیاری به دولت بعدی واگذار می شد.
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ما معتقدیم که دولت اگر کسری بودجه دارد، می تواند آن را با بهترین امکانات و فرصت موجود از طریق فروش نقدی نفت با تخفیف و همچنین فروش سهام دولت در واحد های تولیدی تأمین مالی کند.
وی در پاسخ به این سؤال که چرا قیمت ارز با وجود روی کار آمدن مجلس انقلابی همچنان رو به افزایش است، گفت: ما باید بپذیریم که با تحریم های سختی مواجه هستیم و با ناتوانی در فروش نفت عملاً از میزان ارز کمتری در کشور برخوردار خواهیم بود.
قادری با بیان اینکه ناتوانی در فروش نفت عامل اصلی کسری بودجه دولت و احتمال افزایش نرخ ارز با هدف جبران این کسری بوده است، افزود: متأسفانه عملکرد دولت و مجلس نیز در ماه های اخیر قابل قبول نبوده و با توجه به افزایش هزینه های کشور با بحث استخدام های جدید، همسان سازی و امثالهم مسیر سختی در پیش است.
این نماینده مردم در مجلس یازدهم با تأکید بر اینکه باید هزینه های دولت را کاهش دهیم گفت: در جهت رفع موانع تولید نیز گام محکم و استواری برداشته نشده که این خود می تواند در عقب گرد منابع درآمدی کشور موثر باشد؛ البته که این انتقاد هم به دولت و هم به مجلس وارد است.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی یادآور شد: تسهیل گری در ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار