معاون رئیس جمهور در امور بانوان گفت: شاخص های عدالت جنسیتی در 8 محور و 176 شاخص تدوین شده است که به موضوعاتی از جمله بهداشت، اشتغال، امنیت و مشارکت های اجتماعی و سیاسی زنان پرداخته است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور بانوان در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان تهران اظهار داشت: انتظار از جمهوری اسلامی این است که مسؤولان در عمل با کارآمدی، پاکدستی و تلاش بتوانند مشکلات را برطرف کنند و به سمت اهداف متعالی کشور پیش بروند.
وی ادامه داد: با توجه به شرایط خاصی که در آن قرار داریم کشور در وضعیت جنگ اقتصادی و جنگ روانی قرار دارد و ایجاب می کند قوی تر و مصمم تر در مسیر اهداف حرکت کنیم و با دقت بیشتری با توجه به وظایف و تکالیفی که داریم این مسیر را پشت سر بگذاریم.
ابتکار بیان داشت: از ابتدای انقلاب تاکنون یکی از آرمان هایی که مورد توجه قرار گرفته و هیچ وقت نتوانسته ایم آ ن را به طور کامل اجرایی کنیم و بلکه گاهی نگاه سطحی به آن داشته ایم موضوع عدالت بوده که باید همیشه سرلوحه کار قرار گیرد.
معاون رئیس جمهور در امور بانوان یادآور شد: برقراری عدالت از بعد سیاسی و اجتماعی تا عدالت جنسیتی در فراز و نشیب های مختلف قرار گرفته است و به دلایلی ما نتوانستیم به همه شاخص های مدنظر دست پیدا کنیم. اگر چه پیشرفت ها و تحولات خوبی تاکنون داشته ایم. 
وی افزود: برای چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گزارشی از پیشرفت ها تهیه کردیم که تمام شاخص ها مثبت بود ولی در بعضی از موارد نیز عقب ماندگی جدی داشته ایم و در خصوص عدالت جنسیتی عقب ماندگی هایی داریم و فاصله بین آن و اهداف متعالی در وضعیت زنان کاملاً مشهود است. 
ابتکار گفت: ما در سطح ملی برای هر استان یک سند مبتنی بر اطلس سرزمینی آن استان ایجاد کرده ایم و در این استان ها، سندها نهایی شده است و در 15 استان سند زنان در شورای برنامه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار