خشونت های کلامی بیشترین پرونده های قضایی استان زنجان را تشکیل می دهد

ایرنا چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۲۷
زنجان - ایرنا - رئیس کل دادگستری استان زنجان با بیان اینکه خشونت های کلامی با ۹ هزار و ۲۸ پرونده در صدر آمار اتهام های این استان قرار گرفته، گفت: سرقت با هشت هزار و ۵۷۵ پرونده، خشونت های رفتاری و ضرب و جرح با هشت هزار و ۲۷۶ پرونده و تصادفات رانندگی نیز با ۶ هزار و ۶۸۳ پرونده در رتبه های بعدی قرار دارند.

حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی روز چهارشنبه در نشست خبری به مناسبت فرا رسیدن هفته قوه قضائیه در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: طبق مشکلات موجود در امور کیفری و حقوقی استان، برنامه ای برای سال جاری تدوین شده که از میزان خشونت ها و سایر اتهام ها کاسته شود که در بخش هایی نیز توانسته ایم کنترل کرده و کاهش دهیم.
وی با بیان اینکه استان زنجان از قتل در خشونت های رفتاری، رنج می بُرد، خاطرنشان کرد: یکی از اقدامات برجسته ای که برای کاهش آن انجام شد، اجرای احکام صادره در این موارد بود زیرا فردی که جرمی انجام می دهد باید منتظر مجازات آن نیز باشد و این مجازات درصورتی که به هنگام باشد بازدارنده خواهد بود.
صادقی نیارکی افزود: اجرای احکام مربوط به قتل ها سبب شد تا در ۳ ماهه دوم سال گذشته و ۳ ماهه اول سال جاری، قتل هل در استان به یکباره کاهش قابل توجهی یافته و از ۳۰ به ۴ مورد برسد.
وی تصریح کرد: برای اتهام های دیگر نیز باید تلاش و برنامه ریزی شود تا آرامش و زندگی خوب برای شهروندان به ارمغان آید که در این رابطه در حوزه مأموریتی خود کوتاه نخواهیم آمد.
بیش از ۲۷۷ هزار پرونده در سال گذشته رسیدگی شده است
رئیس کل دادگستری استان زنجان با اشاره به عملکرد این دستگاه از زمان حضور در استان ضمن تاکید بر ارتباط مسئولین حوزه قضائی با مردم، گفت: از شش ماهه دوم سال گذشته تاکنون ۲ هزار و ۲۲۹ ملاقات مردمی انجام شده و در این مدت متوجه شدیم با وجود اینکه مردم مشکلات بسیاری دارند اما برخی مربوط به حوزه قضائی نبوده و لذا راهنمایی لازم انجام شد تا از طریق سایر دستگاه ها پیگیری شود.
وی خاطرنشان کرد: در سال گذشته، ۲۷۷ هزار و ۱۲۳ پرونده در نقاط مختلف مجموعه ...

سرخط اخبار