اختصاص عواید بلیت فروشی جشنواره جهانی فیلم فجر به سیل زدگان/ پیغام برای اصغر فرهادی

فارس نیوز سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۷
دبیر سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر از اختصاص عواید بلیت فروشی این جشنواره به نفع سیل زدگان خبر داد.

به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری فارس، نشست خبری سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر با حضور سیدرضا میرکریمی دبیر این رویداد پیش از ظهر امروز (سه شنبه ۲۷ فروردین) در پردیس سینمایی چارسو برگزار شد.
در ابتدای این نشست، کیوان کثیریان مدیر روابط عمومی جشنواره جهانی فیلم فجر از میرکریمی برای آغاز سخنان خود دعوت کرد.
میرکریمی تقارن برگزاری این دوره از جشنواره با نیمه شعبان را به فال نیک گرفت.
وی همچنین با سیل زدگان کشور ابراز همدردی کرد و گفت: جشنواره جهانی فیلم فجر طی تفاهم نامه ای با جمعیت هلال احمر، سفیر مهربانی این جمعیت در مجامع بین المللی شده است. همچنین همه عواید بلیت فروشی به سیل زدگان اختصاص پیدا می کند.
دبیر سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر به تحریم های ظالمانه و بدون توجیه منطقی آمریکا اشاره کرد و گفت: این تحریم ها حوزه فرهنگ را هم نشانه رفته و برای جذب فیلم، خرید بلیت برای مهمانان، مرسولات پستی و... با مشکلات مواجه شدیم که قبلا تجربه نکرده بودیم.
میرکریمی افزود: امسال یک حرکت سازمان یافته هم تلاش داشت مهمانان ما را از حضور در سی و هفتمین دوره جشنواره جهانی فیلم فجر منصرف کند، اما خوشبختانه این تلاش ها چندان اثربخش نبود و بعد از جشنواره بیشتر درباره آن صحبت می کنم.
دبیر جشنواره جهانی فیلم فجر گفت: جشنواره سال گذشته با ۸ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان برگزار شد، اما با توجه به جهش فزاینده قیمت دلار، تمهیداتی اندیشه کردیم که تصور می کنیم نسبت به پارسال ۱۰ درصد افزایش بودجه داشته باشیم. البته از برخی برنامه ها کاسته ایم. ۵ میلیارد تومان از این میزان توسط سازمان سینمایی تأمین شده است. شهرداری هم توجه جدی به جشنواره داشته و ...