وزیر جهاد کشاورزی و رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی در نشستی در خصوص ظرفیت های موسسه رازی برای ساخت واکسن های نوترکیب در مقابله با پاندمی های جهانی به ویژه واکسن بیماری کرونا گفت وگو کردند.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرج، کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی و علی اسحاقی رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی، در نشستی که در دفتر وزیر انجام شد و تا پاسی از شب ادامه داشت، به بحث و بررسی درباره ظرفیت های موسسه رازی در خصوص امکان ساخت واکسن کرونا پرداختند.
اسحاقی در این نشست به تشریح مسائل مبتلا به موسسه رازی و ظرفیت های این مجموعه در خصوص امکان ساخت واکسن های نوترکیب در مقابل پاندمی هایی همچون بیماری کرونا پرداخت و دکتر خاوازی وزیر جهاد کشاورزی ضمن حمایت از این موسسه و لزوم رفع مشکلات آن، اتخاذ رویکرد اصلاحی به منظور توانمند سازی این مجموعه بزرگ علمی، تحقیقاتی و تولیدی را مورد تاکید قرار داد.
 موسسه رازی با سابقه ای حدود یک قرن، مهم ترین و استراتژیک ترین مرکز تحقیق و تولید فرآورده های بیولوژیک و واکسن های مختلف انسانی، دام، طیور و آبزیان خاورمیانه است و تولیدات این مجموعه از گذشته تا کنون، کشورمان را از شیوع بسیاری از بیماری های مهلک و مسری مصون نگه داشته است.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری