مشاور رئیس کل سازمان خصوصی سازی گفت: اگرچه بارها اعلام کردیم که مشمولان و وراث مشمولان متوفی برای دریافت سودشان مراجعه کنند اما فقط ۵ درصد وراث مشمولان متوفی مراجعه کرده اند.

به گزارش صبحانه ،  از آغاز طرح سهام عدالت تا پایان سال ۹۴ که طرح ۱۰ ساله سهام عدالت تمام شد، در مجموع ۴۹ میلیون و ۲۲۶ هزار و ۱۹۳ نفر مشمول دریافت سهام عدالت شدند و پس از آن تاریخ ، برنامه ای برای ورود مشمولان جدید به سامانه سهام عدالت تدوین نشد.
بر اساس آمار، از ۴۹ میلیون نفر مشمول سهام عدالت ۲.۲ میلیون نفر تا آن تاریخ متوفا شده بودند و ۴۷ میلیون نفر مشمول سهام عدالت در قید حیات بودند و ظرف حدود سه سال گذشته که طرح واریز سود سهام عدالت اجرا شد، حدود ۳۰۰ هزار نفر جدید از مشمولان نیز فوت کردند؛ بنابراین تاکنون در مجموع ۲.۵ میلیون مشمول سهام عدالت فوت شده اند.
آخرین سود سهام عدالت واریز شده به حساب مشمولان مربوط به سال مالی ۹۶ می شود که فرآیند واریز از آذر ماه سال گذشته آغاز و تا خرداد ماه امسال ادامه داشت.
تنها ۵ درصد از وراث مشمولین فوت شده، برای دریافت سود مراجعه کرده اند
جعفر سبحانی مشاور رئیس کل سازمان خصوصی سازی در مورد وضعیت مشمولان سهام عدالت، اظهار داشت: از ۴۹ میلیون نفر، طی سال های گذشته حدود ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار مشمول فوت شدند که از زمانی که اعلام کردیم ورثه افراد فوت شده برای دریافت سود سهام عدالت مراجعه کنند، تنها حدود ۵ درصد مراجعه کرده اند و همچنان بیش از ۲ میلیون نفر هنوز مراجعه ای نداشته اند. 
وی افزود: از سویی دیگر از ۴۷ میلیون نفر مشمول زنده نیز، حدود ۵ میلیون نفر همچنان اقدام به ثبت شماره حساب خود برای دریافت سود سهام عدالت نکرده اند و روند ثبت شماره شباها بسیار با شیب ملایم است و هنوز تغییر ملموسی در میزان ثبت شماره شبا ایجاد نشده است.
سبحانی با بیان اینکه محدودیت زمانی برای ثبت شماره شبای بانکی وجود ...

سرخط اخبار