پروین پور با بیان اینکه ابزار مالیاتی بهترین راهکار برای کنترل قیمت مسکن و افزایش عرضه ملک است، اضافه کرد: دولت علاوه بر اخذ مالیات از خانه های خالی باید از معاملات خانه دوم نیز مالیات بگیرد، از سوی دیگر اگر نرخ موثر مالیاتی تعیین شود، بدون شک می توان بازار مسکن را کنترل کرد، اما برای اجرایی کردن این موضوع باید، عزم جدی وجود داشته باشد، تا این کار به ثمر بنشیند.

فرارو- همین چند روز گذشته بود که اعلام شد که یکی از بانک های بزرگ و خصولتی بیش از ۱۰۰۰ واحد مسکونی در تهران دارد که خالی هستند، این مسئله در شرایطی گفته شد که مقرر شده از خانه های خالی مالیات اخذ شود، تا از این طریق سوداگری در بازار مسکن کاهش باید و عرضه ها نیز افزایش یابد. اما نکنه مهم نقش بانک ها در افزایش تعداد خانه های خالی است که به نظر می رسد این مسئله ابعاد بسیار بزرگی دارد.
به گزارش فرارو، احسان خاندوزی، نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس درباره نحوه مالیات ستانی از خانه های خالی تحت تملک دستگاه ها و نهاد های دولتی و عمومی می گوید: دریافت مالیات بر خانه های خالی شامل تمام خانه های خالی شده و فرقی ندارد که مالک این خانه ها چه نهاد و دستگاهی است، هر که مالک این خانه ها باشد باید مالیات های مربوط را بپردازد.
خاندوزی به میزان تعرفه مالیات خانه های خالی دستگاه های دولتی اشاره کرد و افزود: اتفاقا اگر احتکار واحد های مسکونی به وسیله بانک ها یا دستگاه های دولتی و نهاد ها انجام شود، نه تنها آن ها نیز مشمول پرداخت این مالیات خواهند بود بلکه دو برابر میزان مالیات محتکران مسکن حقیقی از آن ها مالیات گرفته می شود.
بانک ها بزرگترین محتکران بازار مسکن هستند
افشین پروین پور کارشناس کارشناس بازار مسکن در گفتگو با فرارو با اشاره به اینکه بانک ها و موسسات مالی و اعتباری بزرگ ترین سوداگران بازار مسکن هستند، گفت: آن ها برای کسب سود بیشتر اقدام به خرید خانه و احتکار آن می کنند، بنابراین از خبری که اعلام می شود یک بانک به اصطلاح خصولتی مالک ۱۰۰۰ واحد خالی در تهران است، نباید تعجب کرد، زیرا که چنین واحد های خالی تعدادشان بیش از ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار