تکمیل فاز اول و راه اندازی فاز دوم مجتمع پرورش میگوی گمیشان، اولویت گلستان

لوگوی واحد مرکزی خبر واحد مرکزی خبر . چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۶:۱۷
استاندار گفت: هدف ما تکمیل فاز اول مزرعه ۴هزار هکتاری و راه اندازی فاز دوم ۶هزار هکتاری مجتمع پرورش میگوی گمیشان است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز گلستان ؛ استاندار در جلسه فنی تکثیر و پرورش میگو استان گفت: هدف ما تکمیل فاز اول مزرعه چهارهزار هکتاری و راه اندازی فاز دوم ۶هزار هکتاری مجتمع پرورش میگوی گمیشان است و در این راه با سرمایه گذاران و پرورش دهندگان همکاری لازم صورت می گیرد.
هادی حق شناس افزود: اقدامات سازمان شیلات ایران در طول دوران انقلاب اسلامی شایسته تقدیر است. این تلاش ها بگونه ای بوده که مصرف آبزیان در کشور از سرانه یک کیلوگرمی پیش از انقلاب به ۸کیلوگرم در سال۹۲ و ۱۳کیلوگرم در حال حاضر به ازای هر ایرانی افزایش یافته است.
وی افزود: برای اجرای هر مزرعه در حال حاضر منهای هزینه های زیرساختی و اجرای کانال به سرمایه گذاری ۵تا۶ میلیارد تومانی نیاز است و با همکاری قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا سپاه زیرساخت های فاز دوم در حال پیگیری و انجام است.
دکتر حق شناس گفت: پرورش میگو در حال حاضر از گردش مالی ۱۴۰میلیارد تومانی در استان برخوردار است و با بهره برداری کامل از مزارع فاز اول حداقل ۶هزار نفر اشتغال مستقیم ایجاد خواهد شد.
استاندار گلستان خاطر نشان کرد: تلاش ما استقلال در زمینه تکثیر لارو میگو در استان است و هر گونه هزینه و همکاری در راستای این استقلال و بی نیازی به استان های جنوبی را خواهیم داشت.
دکتر حق شناس یادآور شد: مهمترین مزیت استقلال در زمینه لارو میگو پاک ماندن مزارع و ارائه میگوی بدون بیماری در استان است که البته ریسک سرمایه گذاری را نیز کاهش می دهد.
همچنین در این جلسه دکتر عبدالحی معاون آبزی پروری سازمان شیلات ایران گفت: تسهیل در امور در راستای توسعه پایدار، وظیفه دولت و حاکمیت است.
وی افزود: در شرایطی ۳ استان دیگر ...

سرخط اخبار