جواد لاریجانی: حقوق بشر ریشه در اسلام دارد

ایرنا شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۴:۱۴
تهران-ایرنا-محمد جواد لاریجانی دبیر ستاد حقوق بشر ایران با انتقاد از تحریم های ظالمانه آمریکا گفت: حقوق بشر و کرامت انسانی ریشه در اسلام دارد.

سی وچهارمین نشست سازوکار گزارش دهی دوره ای شورای حقوق بشر سازمان ملل چهارشنبه ۱۵ آبان ۹۸ در مقر این سازمان در ژنو آغاز به کار کرد و هیأتی از ایران به ریاست محمد جواد لاریجانی دبیر ستاد حقوق بشر ایران، محمد مصدق معاون حقوقی قوه قضائیه و سیامک مره صدق نماینده اقلیت کلیمیان در مجلس شورای اسلامی در این نشست حضور یافتند.
هیات ایرانی در این نشست در سخنرانی های جداگانه گزارشی از وضعیت حقوق بشر در جمهوری اسلامی ایران را با توجه به قوانین داخلی ارائه کردند.
محمد جواد لاریجانی دبیر ستاد حقوق بشر ایران در این نشست با انتقاد از تحریم های ظالمانه و یکجانبه آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران، گفت: «تحریم های اقتصادی مانع بهره برداری کامل از تحولات اقتصادی و اجتماعی و همچنین سود بردن از حقوق درج شده در میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی (ICCPR) و میثاق بین المللی حقوق اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی (ICESCR) از جمله حق داشتن زندگی، شغل و سلامت می شود.
وی ادامه داد: تحریم های غیر قانونی و غیر انسانی آمریکا تحقق کامل توسعه اقتصادی و اجتماعی و برخورداری از حقوق اساسی بشر از جمله حیات و بهداشت و اشتغال را با مانع روبرو کرده است.
دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران در نشست دوره ای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو، ضمن تشریح دستاوردهای کشورمان در زمینه حقوق بشر از اقدامات ضد انسانی آمریکا انتقاد کرد.
لاریجانی عنوان کرد: کرامت انسانی و حقوق بشر هدیه سازمان ملل یا دستاور جوامع غربی و اروپایی نیست بلکه بخشی از عقلانیت ما است که ریشه در اسلام دارد.
هیأت بلند پایه حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران سه شنبه به سرپرستی محمد جواد لاریجانی و همراهی نمایندگان سه قوه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار