سه سینما در مشهد دایر است

لوگوی ایرنا ایرنا . دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۷:۴۲
مشهد- ایرنا- رییس اداره امور سینمایی و سمعی بصری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: هم اینک فقط سه سینما از مجموع ۹ سینمای مشهد در سطح این کلانشهر در حال فعالیت و اکران فیلم هستند.

سید حجت طباطبایی روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا سینماهای دایر کنونی را در مشهد شامل سینما هویزه، سینما آفریقا و سینما اطلس ذکر و بیان کرد: مدیران و مالکان دیگر سینماهای این کلانشهر تمایلی به بازگشایی آنها ندارند. 
سینماها ظرف یک سال اخیر تاکنون چند نوبت بخاطر شیوع ویروس همه گیر کرونا تعطیل و بازگشایی شده اند. تیر ماه گذشته نیز که پیرو تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا سالنهای سینما و تئاتر بازگشایی شدند، فقط سه سینما در مشهد اقدام به باز کردن درهای خود به روی تماشاگران نموده و دیگر سینماداران مشهدی از گشودن سالنهای خود امتناع کرده بودند.  
رییس اداره امور سینمایی و سمعی بصری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی همچنین به توقف کلی فعالیت سیمنای قدیمی قدس در مشهد اشاره و بیان کرد: سینما قدس از سوی مالک آن واگذار لذا تعطیل شده که البته این موضوع باید مراحل قانونی خود را طی نماید. 
وی افزود: همچنین تعطیل شدن سینما قدس مشهد نیازمند موافقت این اداره کل است اما هنوز چنین موافقتی صورت نگرفته است. 
طباطبایی ادامه داد: ظرف دو هفته اخیر از بازگشایی مراکز فرهنگی و هنری در خراسان رضوی، وضعیت فروش بلیت در سالنهای سینما در مشهد نسبت به مرتبه نخست در تیرماه امسال که این مراکز مجوز بازگشایی گرفتند، بسیار بهتر شده است اما صاحبان برخی از سالنهای سینما به دلیل شرایط اقتصادی تمایلی به بازگشایی ندارند.
وی در ادامه گفتگو با خبرنگار ایرنا به موضوع ساخت غیرمجاز فیلم نیز اشاره و بیان کرد: یکی دو مورد فیلمسازی بدون مجوز ظرف ماههای اخیر در خراسان رضوی مشاهده و با عوامل آن برخورد شده است، با این حال از آنجا که فیلمهای غیرمجاز در مکانهای ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار