ایستادگی در برابر امریکا از آموزه های حسینی است

ایرنا پنج شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۷
ارومیه- ایرنا- نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری گفت: مردم ایران با تبعیت از امام حسین(ع) در مقابل امریکا و تحریم های ظالمانه اش ایستادگی کرده اند و این همان درسی است که عاشورا به ما داده است.

به گزارش ایرنا، آیت الله سیدعلی اکبر قریشی روز پنجشنبه در مراسم عزاداری شهیدان کربلا که در مسجد اعظم ارومیه برگزار شد با اشاره به تاثیر قیام امام حسین(ع) بر جهانیان، افزود: امروزه شاهد آن هستیم که مراسم عزاداری سالار شهیدان در سراسر جهان و به ویژه در کشورهای غربی با شکوه خاصی برگزار می شود که این امر نشان دهنده تاثیر عمیق پیام کربلا است.
وی با بیان اینکه امام حسین(ع) با قیام خود و به واسطه پیام ایستادگی در برابر ظلم، درهای رحمت الهی را به روی همگان گشود اظهار داشت: انسان های آزادیخواه اگر می خواهند به نجات و رستگاری برسند باید این امام عزیز را سرمشق خود قرار دهند.
نماینده مجلس خبرگان رهبری گفت: امام حسین(ع) به جهانیان آموخت نه به کسی ستم روا دارند و نه در برابر ظلم سکوت کنند.
وی در ادامه با تاکید بر وظیفه همگانی امر به معروف و نهی از منکر، با نقل حدیثی از امام حسین(ع) افزود: نهضت آن حضرت از روی جاه طلبی و برای قدرت نبود، بلکه ایشان برای احیای سنت رسول خدا(ص) که همان امر به معروف و نهی از منکر است قیام کرد.
وی عاشورا را ماندگارترین درس دانشگاه امام حسین(ع) عنوان کرد و گفت: از این مکتب ماندگار یک جریان مستمر تاریخی شکل گرفته است که تا امروز مسلمانان جهان و به خصوص شیعیان را گرد این شمع ابدی به تکاپو وا داشته است. 
آیت الله قریشی اضافه کرد: حضرت سیدالشهدا (ع) دست به قیامی بزرگ و تاریخی زد و همین قیام بود که کاخ ظلم و جور را ویران کرد و اسلام حقیقی را به همگان نشان داد.
در مراسم عزاداری شهیدان کربلا همزمان با سالگرد سومین روز شهادت امام حسین(ع) و یارانش اقشار مختلف مردم و مسوولان حضور داشتند.
۹۹۳۹/۶۱۸۵/

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار