ایجاد رشته با هدف کسب درآمد در دانشگاه آزاد ممنوع است

شبستان چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۷
طهرانچی گفت: کشور را نباید با توجه به نیاز جامعه از دانشجو اشباع کرد بلکه باید با توجه به نیاز هر شهری دانشجو پذیرش شود و ایجاد رشته و پذیرش دانشجو با هدف کسب درآمد در دانشگاه آزاد ممنوع می باشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان ، «محمد مهدی طهرانچی» در اجلاس روسای واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی که با عنوان دانشگاه آزاد اسلامی، گام دوم انقلاب اسلامی در سالن اجتماعات کتابخانه دکتر حبیبی در حال برگزاری است، گفت: در دوره ای که در آن هستیم اگر دانشگاه آزاد وجود نداشت ما دچار عقب ماندگی می شدیم.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: 10 کشور در رشد آموزش عالی در دنیا نقش عمده ای داشته اند که چین، هند، آمریکا و روسیه چهار کشور اول هستند و ما می بینیم که ایران جزو شش کشوری است که این لیست وجود دارد.
وی با تاکید بر اینکه امروزه برخی می گویند دانشگاه آزاد باید در برخی شهرها تعطیل شود و از تعداد دانشجویان کم کنیم، گفت: اما باید بدانیم برخلاف این عقاید دسترسی به آموزش عالی از ارکان اقتصاد دانش بنیان می باشد.
طهرانچی افزود: امروز شاهد این هستیم که کشورهای غربی در جذب استعدادهای درخشان ما با یکدیگر مسابقه گذاشته اند ولی خود ما در حوزه تحصیلات تکمیلی سیاست های محدود کننده را اجرا می کنیم.
وی با تاکید بر اینکه بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب اسلامی راهگشای فعالیت های ما در دانشگاه آزاد اسلامی می باشد، گفت: این بیانیه که هفت بند است دارای یک شیرازه ای می باشد که طبق فرمایشات ایشان ما می بینیم که ایشان می فرمایند توانایی روی دیگر دانایی است.
وی افزود: قدرت علمی ای که از نظر حضرت آقا به عنوان پیشرفت کشور از آن یاد شده است، نیازمند حرکت شتابان با جهاد علمی برای رسیدن به قله هستیم.
طهرانچی خاطرنشان کرد: هرچند 37 سال از عمر دانشگاه آزاد گذشته است که این دوران نیز دوران با افتخاری بوده است ولی ما باید با ایجاد تحول به سوی آینده ای ...

سرخط اخبار