مولوی عبدالحمید امروز جمعه (2 خرداد 1399)، ضمن محکوم کردن طرح الحاق بخشی از کرانۀ باختری به اسرائیل، بر لزوم حفظ تمامیت ارضی فلسطین و به رسمیت شناختن «دولت مستقل فلسطین» تاکید کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه اهل سنت زاهدان، وی در فرازی از سخنانش در جمع نمازگزاران اهل سنت زاهدان، با اشاره به مناسبت «روز قدس»، اظهار داشتند: ما هر سال در روز قدس شاهد برگزاری راهپیمایی در سطح کشور بوده ایم که امسال به خاطر حفظ سلامتی مردم این راهپیمایی ها برگزار نمی شوند، اما جا دارد که همۀ ما حمایت خودمان را از مردم مظلوم فلسطین اعلام کنیم.
امام جمعه اهل سنت زاهدان طرح الحاق بخشی از کرانۀ باختری رود اردن به اسرائیل را «بی عدالتی بزرگ» دانست و گفت: طرح الحاق بخش هایی از کرانۀ باختری رود اردن به خاک اسرائیل که یکی از طرح های آمریکاست، یک ظلم، اجحاف و بی عدالتی بزرگ است.
وی خاطرنشان کرد: اجرای این طرح و تعیین بیت المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل برای تمام مسلمانان جهان غیرقابل قبول است. حتی یک وجب از سرزمین فلسطین نباید به خاک اسرائیل ملحق شود.
مدیر دارالعلوم زاهدان تاکید کرد: تمام کشورهای اسلامی و ملت های آزاده باید فلسطین را به عنوان یک کشور مستقل و آزاد به رسمیت بشناسند و از این کشور سفیر بپذیرند. حقوق ملت فلسطین که هفتاد سال است مورد اجحاف قرار می گیرد باید تأمین شود.
نماز عید در مصلای بزرگ زاهدان برگزار می شود
مردم عزیز از مصافحه و معانقه در روز عید خودداری کنند
مولوی عبدالحمید در بخش پایانی با اعلام اینکه «نماز عید فطر در مصلای بزرگ اهل سنت زاهدان برگزار می شود»، اظهار داشت: باتوجه به اینکه فضای مساجد داخل شهر ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار