قدردانی ماموستا رستمی از مسئولان حج و زیارت ایران؛ حجاج بدون مشکل اعمال شان را به جای آوردند

خبرگزاری تسنیم پنج شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۴
نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به رضایت حجاج ایرانی از حج امسال گفت: از ابتدای سفر خود تا بازگشت به خانه های خود، هیچ مشکلی نداشتیم.

- اخبار استانها -
ماموستا فایق رستمی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در مریوان ، با اشاره به رضایت حجاج ایرانی از حج امسال اظهار داشت: با تدابیر و رایزنی هایی که از سوی مسئولان نظام جمهوری اسلامی با مقامات عربستان سعودی صورت گرفته بود، زائران ایرانی از ابتدای سفر خود به مکه و مدینه برای انجام فریضه الهی و مناسک حج تا زمانی که به خانه های خود بازگشتند، هیچ مشکلی نداشتند.
وی افزود: ارائه خدمات به زائران به گونه ای رضایت بخش بود که اگر بخواهیم خدمت رسانی مسئولان نظام جمهوری اسلامی و تمام کسانی که به عنوان سرکاروان و خدمه کاروان های حجاج حضور داشتند، را بیان کنیم باید کتاب ها نوشته شود.
نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: در هنگام انجام فرایض حج هیچ گونه تبعیضی از نظر نژاد، مذهب، رنگ پوست و غیره در بین مسلمانان دیده نمی شد و این وحدت امت اسلامی را نشان می دهد.
وی بیان کرد: امیدواریم امت مسلمان سراسر جهان با این انسجام و یکپارچگی در راستای نابودی استکبار جهانی و دشمنان دین مبین اسلام گام بردارند.
ماموستا رستمی درباره آداب و احکام حج توضیح داد: در زمانی که مناسک حج انجام می شد، تمامی حجاج با لباس های یکدست و یکرنگ وارد میدان می شدند و همگی آنان بدون تبعیض نژادی، قومی و جایگاه و مناصب سیاسی در کنار یکدیگر قرار می گرفتند.
گفتاری از حجت الاسلام میرزامحمدی | آنچه مانع "وسوسه شیطان" می شود
عملیات بازگشت حجاج به پایان رسید/متوسط تأخیرها 19 دقیقه
حج تمتع 98| احتمال راه اندازی عمره بعد از ماه صفر
وی اظهار کرد: زائران ایرانی به جایگاهی رفتند که در آن پیامبر مکرم اسلام(ص)؛ پیامبر نور و رحمت به دنیا آمد، ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار