اردبیل - ایرنا - رییس اداره منابع آب شهرستان گرمی مغان گفت: برای پیشگیری از خطر سیل، حدود ۱۵ کیلومتر از طول مسیل ها و رودخانه های این شهرستان لایروبی و بازگشایی شد.

رضا بدرزاده روز شنبه اظهارداشت: برای کاهش خطرات سیل، برنامه ریزی لازم انجام شده تا با مشارکت شهرداری ها و دهیاری ها نسبت به بازگشایی و لایروبی رودخانه ها با اولویت مناطق مسکونی اقدام شود.
وی از ساکنان مناطق مسکونی در روستاها و شهرها و صاحبان املاک مجاور رودخانه ها خواست برای ایمن ماندن از خطرات احتمالی سیلاب رودخانه ها، حقوق رودخانه ها را رعایت کنند.
او همچنین با اشاره به قانون توزیع عادلانه آب گفت: بر اساس ماده ۲ قانون توزیع عادلانه آب و تبصره های ذیل آن، وظیفه حفاظت و نظارت بر بستر و حریم رودخانه ها بر عهده
شرکت های آب منطقه ای و در شهرستان ها بر عهده امور و ادارات منابع آب نهاده شده ، لذا بر اساس وظایف قانونی و رسالت سازمانی اداره منابع آب شهرستان گرمی بطور مستمر بر رودخانه های شهرستان نظارت دارد و با هرگونه تجاوز به بستر و حریم رودخانه ها و مسیل برخورد می کند.
رییس اداره منابع آب شهرستان گرمی اظهارداشت: با توجه به اینکه بیشتر متجاوزین به حریم منابع آبی از تعطیلی ادارت بویژه تعطیلات نورزی سوء استفاده کرده و به منابع ملی دست درازی می کنند حراست و حفاظت از بستر و حریم منابع آبی تشدید شده است.
شهرستان گرمی در شمال اردبیل و در جوار جمهوری آذربایجان از ۲ حوضه آبریز بنام بالهارود و دره رود تشکیل شده که ۶ رشته رودخانه در حوضه آبریز بالهارود و سه رشته رودخانه در حوضه آبریز دره رود جریان دارد و مجموع طول رودخانه های این شهرستان نیز حدود ۴۰۰ کیلومتر می باشد.
با توجه به کوهستانی بودن منطقه، علاوه بر رودخانه ها ، مسیل های متعددی در این شهرستان وجود دارد.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار