مجتبی احمدی؛ دبیر گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا

سریال های نمایش خانگی با افت کیفی تولیدات نمایشی در رسانه ملی این روزها مشتری ثابتی به خود می گیرند. درحقیقت با کاهش جذابیت در برخی از آثار تلویزیون و کشیده شدن بسیاری از سریال سازان باسابقه و باتجربه به شبکه نمایش خانگی عملا مخاطب به رغم هزینه دار بودن این مدیوم علاقه مند است سریال های تلویزیونی تولید شده در شبکه نمایش خانگی را که عموما پربازیگر، پرستاره، کم ممیزی و البته دارای قصه هایی پرکشش است را دنبال کند. تمام دلایل فوق نمی تواند بهانه ای باشد تا آثار شبکه نمایش خانگی را بررسی نکنیم.
سریال های تولید شده در نمایش خانگی با پارامترهای مختلفی مدیریت و تولید می شوند. در قدم اول قصه در قدم بعدی عوامل تولید و به خصوص بازیگران در قدم های بعدی سبک روایت، تدوین، کارگردانی، کشش قصه و حتی نحوه پخش توزیع موثر است.
تصمیم داریم این مدیوم پرمخاطب و البته موثر در این سال های اخیر را با نگاهی جزیی تر بررسی و تحلیل کنیم. 
اطلاع رسانی قطره چکانی قصه و تعلیق های مستمر رمز دیگری است بر موفقیت تولیدات در شبکه نمایش خانگی با این وصف که تیم تولید و شاید در راس آن گروه تدوینگر بایستی با طراحی حربه ها و ترفندهایی گاه نمایشی گاه تکتیکی و گاه حتی در سبک و سیاق روایت و تدوین تماشاگر را از نقطه A سریال تا نقطه Z تماشاگر را مستاصل نگه دارد که قرار است چه اتفاقی در ادامه رخ بدهد؟
قرار است قصه به کدام سمت برود؟
قرار است داستان هریک از شخصیت ها چگونه بسط پیدا کند؟
قهرمان داستان کیست؟
شخصیت های منفی و مثبت قصه کی سیر تحولی را تجربه می کنند؟ و...
و تمام این نکات راهکارهایی است که با ذوق و سلیقه و توانمندی گروه کارگردانی در اجرا و تدوین تماشاگر را برای ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار