بارش برف و تگرگ در ۲۲ استان کشور/ هشدار نسبت به آبگرفتگی معابر

دریافت خبر : شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۹

برف سازمان هواشناسی کشور طی دو اخطاریه جداگانه نسبت به کاهش۸ تا ۱۲ درجه ای دما در استان های ساحلی خزر، بارش برف و تگرگ در اکثر استان های کشور و آبگرفتگی معابر و لغزنده بودن جاده ها هشدار داد.
به گزارش ایلنا، متن اخطاریه های سازمان هواشناسی بدین شرح است: به اطلاع می رساند از بعد از ظهر شنبه سامانه بارشی از سمت شمال غرب و غرب وارد کشور می شود. این سامانه در روز یکشنبه تقویت شده و اکثر مناطق کشور را در بر گرفته و سبب بارش باران، رعد و برق، وزش باد شدید موقت، در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف و در مناطق مستعد سبب بارش تگرگ خواهد شد. این سامانه در روز دوشنبه در نیمه شرقی، سواحل شمالی و بخش هایی از مرکز فعال بوده و در اواخر این روز از مرز های شرقی کشور خارج می شود. همچنین از روز یکشنبه تا روز دوشنبه کاهش دما بین ۸ تا ۱۲ درجه در استان های ساحلی خزر و سپس شمال شرق کشور رخ خواهد داد. بر این اساس وضع هوای مناطق متاثر از این سامانه در روز های یکشنبه و دوشنبه به شرح زیر پیش بینی می شود:
یکشنبه ۹۷/۱۲/۲۶:
۱. بارش باران گاهی رعدو برق و وزش باد شدید موقت و در نقاط مرتفع و سردسیر بارش برف در استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، زنجان، همدان، مرکزی، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، غرب اصفهان، ارتفاعات شمال شرق خوزستان، ارتفاعات البرز در استان های قزوین، البرز، تهران، سمنان، گیلان، مازندران و گلستان.
۲. رگبار باران گاهی رعدوبرق و وزش باد شدیدموقت، در نقاط مستعد بارش تگرگ همراه با آبگرفتگی معابر عمومی و طغیان رودخانه ها و مسیل ها در برخی نقاط فارس، کرمان، بوشهر، هرمزگان، چهارمحال بختیاری، ...

[ مشاهده متن کامل بارش برف و تگرگ در ۲۲ استان کشور/ هشدار نسبت به آبگرفتگی معابر ایلنا ]

آخرین اخبار ایلنا