هنوز مسئله داعش رفع نشده است/ بحران های جدیدی مانند مهاجرت در منطقه ایجاد شده است

دریافت خبر : یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۴
هنوز مسئله داعش رفع نشده است/ بحران های جدیدی مانند مهاجرت در منطقه ایجاد شده است

اعتمادآنلاین| علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی امروز- یکشنبه- در دیدار «ویتو روساری پتروچلی» رییس کمیسیون سیاست خارجی و مهاجرت مجلس سنای ایتالیا ضمن خوشامدگویی به وی و هیات همراهش موضوعات مختلفی همچون مسائل منطقه ای و روابط تجاری بین ایران و ایتالیا را مورد بررسی قرار داد.
رییس مجلس شورای اسلامی در این دیدار اظهار داشت: پیوسته نگاه مثبتی نسبت به کشور ایتالیا در داخل ایران وجود دارد که مقداری از آن مربوط به سابقه تمدنی زیادی است که بین ایران و ایتالیا وجود دارد.
لاریجانی ادامه داد: می توان گفت این همگرایی فرهنگی یک ریشه تاریخی دارد، چرا که در دوره های مختلف، روابط بین دولت های دو کشور خوب بوده است.
رییس مجلس شورای اسلامی با بیان این که سیل در ایران آسیب های زیادی وارد کرده است از ابزار همدردی مجلس سنای ایتالیا با مردم ایران به دلیل بروز حادثه سیل و کمک های انسان دوستانه این کشور به مردم سیل زده قدردانی کرد.
لاریجانی حساسیت ایتالیا در مورد برقراری صلح و امنیت در منطقه را امری پسندیده خواند و افزود: هم اکنون بحران های مختلفی در منطقه وجود دارد، ضمن این که هنوز مسئله داعش نیز رفع نشده است.
وی خاطرنشان کرد: علاوه بر آن بحران های جدیدی هم ایجاد شده که یک ضلع مهاجرت است، کما این که بحران الجزایر، سودان و لیبی در این رابطه از اهمیت بسزایی برخوردار است.
مشتاقانه خواستار ارتقای سطح روابط با ایران هستیم
ویتو روساری پتروچلی رییس کمیسیون سیاست خارجی و مهاجرت مجلس سنای ایتالیا نیز در این دیدار ضمن تشکر از مهمان نوازی ایران گفت: اکنون ایتالیا در مرحله نوینی از ارتقای سطح روابط پارلمانی میان ایران و این کشور برخوردار است، چرا که ...

[ مشاهده متن کامل هنوز مسئله داعش رفع نشده است/ بحران های جدیدی مانند مهاجرت در منطقه ایجاد شده است اعتماد آنلاین ]