بیانیه کمیسر حقوق بشر سازمان ملل راجع به آشوب های اخیر در ایران متضمن اتهام های غیرواقعی و ادعا های بی اساس بود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ؛ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، در پاسخ به آن بیانیه، ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی بیانیه ای به این شرح صادر کرده است:
بسم الله الرحمن الرحیم
آنچه کمیسرعالی حقوق بشر سازمان ملل درباره جریان های اخیر کشور ما بیان داشته از جهت بی اعتباری و آلوده بودن به اتهامات واهی و اطلاعات نادرست بسیار غم انگیز و تأسف بار است. 
کمیسرعالی، مسئولان کشور را به عدم شفافیت در نحوه برخورد با آشوب ها، متهم کرده است در حالی که از لحظه آغاز حوادث تاکنون وسیع ترین اطلاع رسانی توسط مقامات مسئول قضائی، امنیتی و رسانه های کشور صورت گرفته است و در مقایسه با سایر کشور ها مانند فرانسه و انگلیس و آمریکا از دقت فوق العاده برخوردار است.
ظاهراً- همانطور که در بیانیه ایشان مکرر ذکر شده است- کمیسرعالی از قطع اتصال اینترنت سخت عصبانی شده اند! و این بدان معنی است که یک نهاد رسمی بین المللی در موضع گیری های خود صرفاً به آنچه در فضای پر آشوب و تقلبّی اطلاع نما ها رایج است ابتناء مینمایند! این امر نقطه ضعف بسیار جدّی در رفتار این نهاد مهم بین المللی محسوب می شود. در حالیکه مردم کشور ما به راحتی با یکدیگر از طریق شبکه ملی در ارتباط بوده و هستند، چه "اینترنت" وصل باشد و چه نباشد!
متأسفانه کمیسرعالی لحظه ای از خود سؤال نکرده اند که قطع اینترنت به خارج چرا صورت گرفت؟ آنچه ایشان آن را وسیله و بستر اطلاع رسانی و شفافیت می نامند در حقیقت بستر فعالیت وسیع "تروریسم معاصر غربی" است که از یکسو برنامه ریزی دقیق و عملیاتی خشونت بار را می نماید و از سوی دیگر فضای فکری را بر علیه قربانیان سازمان دهی می کند! تجربه اخیر جمهوری اسلامی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار