تخت روانچی: ترور سردار سلیمانی نمی‌تواند بدون مجازات باقی بماند

لوگوی الف الف . سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۸:۴۱
نماینده جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد گفته ترور سردار قاسم سلیمانی نمی تواند بدون مجازات باقی بماند.

به گزارش فارس، «مجید تخت روانچی»، نماینده جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد در مصاحبه ای که بامداد سه شنبه بخش مختصری از آن منتشر شده گفته جنایت آمریکا در ترور سردار «قاسم سلیمانی»، فرمانده سابق نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نمی تواند بدون مجازات باقی بماند. 
روانچی در مصاحبه با شبکه خبری «ان بی سی»، در پاسخ به سئوال مجری برنامه مبنی بر اینکه آیا ایران قصد دارد تهدیدهای خود درباره انتقام بابت ترور سردار سلیمانی را عملی کند گفت: «این جنایت نمی تواند بدون مجازات باقی بماند، چون [ترور سردار سلیمانی] جنایت واقعی علیه کسی بود که نقش موثری در مبارزه با سازمان های تروریستی داشت.»
نماینده ایران در سازمان ملل به سئوال مجری ان بی سی مبنی بر اینکه آیا ایران آماده مبادله زندانیان است پاسخ مثبت داد و گفت: «ما آماده مبادله جامع زندانیان از هر دو طرف هستیم؛ زندانیانی که در ایران هستند، آنهایی که در آمریکا هستند و کسانی که منتظرند به آمریکا مسترد شوند.»
تخت روانچی به این سئوال که ایران آماده انجام چه اقداماتی برای از سرگیری مذاکره با آمریکا بر سر برجام است اینطور پاسخ داد: «توپ در زمین آمریکا است. آمریکا میز مذاکره را در سال ۲۰۱۸ ترک کرد، بنابراین، این طرف آمریکایی است که باید تصمیم بگیرد آیا دولت جدید می خواهد سیاست ورشکسته دولت قبل را ادامه دهد یا اینکه می خواهد صفحه ای جدید باز کند. همه اینها به دولت جدید آمریکا بستگی دارد.»
وی تصریح کرد جمهوری اسلامی ایران به محض آنکه ایالات متحده آمریکا تعهداتش در برجام را اجرایی کند تعهدات خودش ذیل این توافق را اجرایی خواهد کرد. تخت روانچی گفت: «ایران چندین بار گفته به محض آنکه ...

سرخط اخبار