مشهد- ایرنا- فعالان اقتصادی تحقق شعار سال مبنی بر "جهش تولید" را در گرو حمایت و تقویت صنایع و بنگاه های اقتصادی خرد و متوسط و توسعه صادرات آنها می دانند.

آنان معتقدند اقتصاد ایران با ظرفیت های داخلی بسیار گرفتار مشکلات زیرساختی است که با مدیریت درست، تسهیل و بازنگری قوانین و اتخاذ تصمیمات حمایتی می توان جهش تولید را محقق نمود.
۹۵ درصد اقتصاد خراسان رضوی مبتنی بر فعالیت بنگاه های اقتصادی خرد و کوچک و سرمایه گذاری بخش خصوصی است، این استان مرز مشترک با دو کشور افغانستان و ترکمنستان دارد و در مسیر کریدور شمال به جنوب و شرق به غرب قرار گرفته است لذا از بهترین شرایط اقتصادی برخوردار است.
پنج هزار و ۷۲۸ پروانه بهره برداری از واحد صنعتی با سرمایه گذاری ۲۰ هزار و ۳۳۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان و اشتغالزایی برای ۱۹۹ هزار و ۲۸۰ نفر در خراسان رضوی صادر شده است. ۱۸۳ هزار و ۳۸۰ واحد صنفی تولیدی، توزیعی، خدماتی و خدمات فنی دارای جواز کسب در استان فعال است که ۲۲ درصد از این واحدها صنوف تولیدی هستند.
صنایع غذایی، قطعه سازی، پوشاک و صنایع فولادی جزو مزیت های اصلی اقتصادی خراسان رضوی است و شرایط استان نشان می دهد با حمایت از صنایع کوچک می توان جهش تولید مناسبی را شاهد بود.
تقویت اقتصاد بومی، راه جهش تولید
رییس کمیسیون تجارت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان رضوی در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: برخلاف آنچه برخی ترویج می دهند، ایران در حوزه رونق تولید طی سال ۱۳۹۸ موفق بود اما توفیقات دولت در این بخش به خوبی اطلاع رسانی نشد.
محمد حسین روشنک افزود: در سال گذشته در اوج تحریم ها بویژه شرایط کرونا، رونق تولید اتفاق افتاد و حتی اگر ۶ ماه دیگر هم به دلیل شرایط کرونا مرزهای ایران بسته شود، بنیه بخش تولید داخلی آنقدر قوی است که می تواند تامین کننده تمام نیازهای داخل کشور باشد.
وی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار