اگر چه تولید کنسول نسل جدید سونی چالش‎هایی را برای کمپانی در پی داشت تا آنطور که باید ظرفیت تولید قابل توجه نباشد اما از طرفی هم تقاضا برای این دستگاه فوق‎العاده بود و باعث شد موجودی فروشگاهها از پلی استیشن 5 در مدت زمان بسیار کوتاهی به پایان برسد. سونی روز گذشته تائید کرد که موجودی بیشتری از پلی استیشن 5 در تعطیلات سال نو میلادی در دسترس خرده فروشان قرار خواهد گرفت. همچنین سونی اعلام کرد که عرضه PS5، بزرگ‎ترین عرضه تاریخ کنسول‎های پلی استیشن بوده است.
موجودی بیشتری از پلی استیشن 5 در ماه آینده وارد بازار میشود
بدون اعلام آمار و ارقام، دقیقا نمیتوان گفت معنی این ادعای سونی چیست. شاید سونی به اینکه چه تعداد کنسول توسط مشتریان خریداری شده است یا اینکه چه تعداد پلی استیشن 5 توسط خرده فروشی‎ها خریداری شده که البته این مورد چندان جالب توجه نیست. اما در هر صورت بدون محتوای مشخص، سخت می‎توان منظور سونی را در این مورد درک کرد.
اما در هر صورت جدا از این صحبت‎ها، شکی در این نیست که یافتن پلی استیشن 5 و رقبایش یعنی اکس باکس سری اکس و اس کار دشواری است. چندی پیش مایکروسافت اعلام کرد که تا بهار سال آینده، کمبود موجودی اکس باکسهای نسل جدید ادامه خواهد یافت. فروش مناسب از سوی خرده فروشان و سودجویانی که با ربات سفارش‎های زیادی از کنسول‎های نسل جدید را ثبت کرده‎اند از مهم‎ترین علل نایاب بودن این دستگاهها بوده است. دیگر علت مهم این اتفاق، سخت بودن تولید کنسول‎های جدید سونی و مایکروسافت بوده و از سوی دیگر برنامه ریزی اشتباه کمپانی‎ها نیز دیگر علت این اتفاق بوده است. به گفته سونی، تقاضای بی نظیر برای پلی استیشن 5 بسیار بیشتر از ظرفیت تامین ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار