یزد- ایرنا- مدیر نمایندگی ستاد دیه استان یزد گفت: یکی از جوانان شهرستان اردکان ۳۵ میلیون ریال هزینه های پذیرایی اعیاد شعبانیه را به آزادی یک زندانی جرایم مالی غیرعمد اختصاص داد .

زندانیان جرایم غیرعمد مالی شامل محکومان به پرداخت دیه ناشی از تصادف و حوادث کارگاهی، مهریه ، نفقه و بدهی مالی هستند.
اسلام افشون روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این جوان خواست نامش ذکر نشود، مبلغ اهدایی را به حساب ستاد واریز کرد تا در آزادی یک مددجو محکوم مالی سهیم باشد و هدف از این اقدام را جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و خشنودی قلب امام زمان (عج) بیان کرد.
بر اساس سنت دیرینه مراسم جشن نیمه شعبان در شهرها و روستاهای استان یزد از عصر چهارشنبه( فردا) آغاز و تا پایان روز پنجشنبه ادامه دارد.
با توجه به شیوع بیماری کرونا به قشرهای مختلف مردم توصیه شد که با رعایت طرح فاصله گذاری اجتماعی، با تولید محتوا و با استفاده از فضای مجازی مراسم را برگزار کنند و
و به کمک نیازمندان بشتابند.
مدیرعامل ستاد دیه یزد دهم فروردین ماه جاری گفته بود که ۲ برادر نیکوکار با مراجعه به این ستاد و پرداخت ۱۳۵ میلیون ریال زمینه آزادی یک مددجوی محکوم مالی را فراهم کردند.
وی ادامه داد: این اولین کمک از خیران در سال جاری است که در ستاد دیه به ثبت رسید ،امیداریم این کمک ها تداوم داشته باشد و آمادگی همکاری و پذیرش نیکوکاران در آزادی مددجویان را داریم.
در سال ۱۳۹۸ برای آزادی ۲۶۰ محکوم مالی جرایم غیرعمد ۷۳ میلیارد ریال توسط خیران پرداخت شد.
هم اکنون ۲۲۵ زندانی جرایم غیرعمد مالی در زندان های استان هستند که برای آزادی آنها ۵۹۸ میلیارد ریال نیاز است.
یزد یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که هم اکنون حدود چهار هزار نفر در ندامتگاه های استان دوره محکومت خود را که طی می کنند که جرم بیشتر این افراد که شهروندان سایر استان ها هستند، در ارتباط با مواد مخدر است .

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار