مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه اعلام کرد: ۲ نفر از نیروهای منابع طبیعی که برای مهار آتش سوزی مراتع مشجر به منطقه «بوزین و مرخیل» پاوه رفته بودند، به دلیل انفجار مین مجروح شدند.

آفتاب نیوز :
جلیل بالایی مدیرکل بحران استانداری کرمانشاه، اظهارداشت: منطقه حفاظت شده بوزین و مرخیل در بخش های مرزی شهرستان پاوه قرار دارد که در بخشی از آن مین و خمپاره های عمل نکرده جنگ تحمیلی وجود دارد و جزو مناطق ممنوعه محسوب می شود.
وی افزود: ۲ نفر از نیروهایی که برای اطفاء حریق در منطقه حضور داشتند امروز به دلیل انفجار مین مجروح و توسط نیروهای امدادی برای درمان به بیمارستان پاوه اعزام شدند که حال عمومی آنها خوب اعلام شده است.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه آتش در منطقه بوزین و مرخیل کنترل شده است، تصریح کرد : در این منطقه آتش در ۲ محور در حال گسترش است که یک محور آن به سمت مناطق مرزی و ممنوعه و یک محور دیگر نیز به سمت نودشه و شهر پاوه پیش می رود.
بالایی افزود: در بخشی که آتش به سمت مناطق مرزی و ممنوعه می رود به دلیل صعب العبور بودن مسیر و وجود مین و خمپاره های به جا مانده از جنگ تحمیلی نمی توانیم کاری کنیم اما در سمت دیگر پیشروی آتش با کمک ادوات راهداری در مسیر آن تیغه خاکی و جاده ایجاد شده است.
وی با بیان اینکه راه انتقال و نشر آتش به سایر مناطق شهرستان مسدود شده و آتش کاملا تحت کنترل است، اظهارداشت: آتش سوزی در منطقه ممنوعه، نظامی و غیرقابل تردد نیز اکنون بصورت پراکنده ادامه دارد و به نظر می رسد تا فردا خاموش شود.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه حضور نیروهای آتش نشان شهرداری های کرمانشاه و جوانرود و دهیاری های شهرستان پاوه را در حفاظت از آن مهم ارزیابی کرد، اظهارداشت: مدیریت مناسب فرماندار پاوه، مشارکت مردم و همت بلند نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی و ...

سرخط اخبار