در هفته ای که گذشت همه چیز پیرامون جشنواره فیلم فجر و و بیست فیلمی که قرار است از خود رسانه اکران شود، خلاصه شد اما یکی دو خبر پر سرو صدا نیز فضای فرهنگی کشورمان را نصیب خود کرد که فضای مجازی به آن دامن زد.

 جدایی هفته؛ سیروس مقدم
سیروس مقدم در روزهایی که قول ساخت دو فصل پایانی «پایتخت» را برای نوروز 1400 داده بود با منوچهر محمدی به توافق رسید تا از پایتخت به «جزیره» برود، البته بدون الهام غفوری و سریالی را نه برای تلویزیون بلکه برای شبکه نمایش خانگی کارگردانی کند. مقدم اخیرا سریال خواب زده را برای شبکه نمایش خانگی تولید کرد که البته با اقبال مواجه نشد.
پولدار هفته؛  آیدین آغداشلو
حراج تهران را می توان خبرسازترین موضوع هفته دانست حراجی که صدای ضربه چکش آن تا 34 میلیارد ارزید و از همیشه خبرسازتر شد.همه ساله حراج تهران با اما و اگرهای بسیاری همراه است، اینکه تا چه اندازه ارزش آثار فروش رفته در این حراج همراستا با نمونه های مشابه در دیگر کشورهاست؟ خریداران مخفی این آثار چه کسانی هستند؟ قیمت گذاری ها برچه اساسی است و یا حتی خریداران میلیاردی این آثار چه کسانی هستند همه و همه سوالاتی است که بعد از هر حراج مطرح می شود.
اما امسال حراج تهران رکوردی جدید را شکست و تابلوی «خاطرات امید» آیدین آغداشلو تقریبا به ده برابر قیمت پایه فروخته شد وبه نظر می رسد خریدار پولدار این اثر می خواست به زنانی که پیشتر آغداشلو را متهم به آزار جنسی کرده بودند دهن کجی کند و تابلوی کپی شده آیدین را به مبلغی چندین برابر ارزش واقعی بخرد و آیدین را بار دیگر نه به دلیل اتهامات مختلف بلکه به عنوان هنرمندی میلیاردی سر زبان ها بیندازد و یک بار دیگر به ما یادآوری کند همیشه حساب و کتاب ها درست در نمی آید. حالا باید دید آیدین آغداشلو چه برنامه ای برای دوران پولداری اش دارد.
قربانی هفته؛ جعفر خسروی
این روزها کاربران فضای مجازی بیش از آن که با نگاهی فرهنگی و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار