علت تفاوت قیمت گاز مصرفی در پیامک‌ها با قبوض ارسالی چیست؟

لوگوی مشرق نیوز مشرق نیوز . پنج شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۲۲:۲۷
مدیر گاز رسانی شرکت ملی گاز ایران در خصوص مغایرت مبلغ گاز بها در پیامک های ارسالی با مبلغی که در قبوض سامانه شرکت ملی گاز وجود دارد، توضیح داد.

به گزارش مشرق ، غلامرضا مشایخی با اشاره به اینکه دو مصوبه جدید در خصوص رایگان شدن گازب های برخی مشترکان کم مصرف و همچنین تخفیف برای برخی دیگر از مشترکان، در قبوض جدید اعمال شده است، گفت: این مغایرت ها به دلیل به روز رسانی کردن سامانه ها و اعمال مصوبه های اخیر است.
مدیر گاز رسانی شرکت ملی گاز ایران افزود: به همکاران توصیه شده در انتهای قبوض، مبلغ تخفیف، میزان معافیت و تمامی اقدامات انجام شده حتماً ذکر شود تا شبهه ای برای مردم پیش نیاید؛ اما این روند زمان بر است و اگر مغایرتی وجود دارد به زودی برطرف خواهد شد.
وی با تأکید بر اینکه ملاک گازبهای مشترکان در قبوض جدید، مبلغی است که به تلفن همراه آن ها پیامک شده گفت: مردم باید مبلغ پیامک شده را ملاک محاسبه قرار دهند، با این حال اگر این رقم تغییراتی داشته باشد در ماه های بعد اعمال خواهد شد.
این مقام مسئول در وزارت نفت افزود: بر اساس مصوبه هیئت دولت، مشترکانی که در اقلیم های آب و هوایی یک، دو و سه قرار دارند، اگر کمتر از ۲۰۰ متر مکعب گاز مصرف کنند مشمول تخفیف صددرصدی خواهند شد و عملاً هیچ پولی از آن ها گرفته نمی شود.
مشایخی گفت: این مصوبه برای اقلیم آب وهوایی چهار، ۱۵۰ متر مکعب و کمتر از آن و برای اقلیم پنج، ۱۰۰ متر مکعب و کمتر از آن در نظر گرفته شده است.
مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران با بیان اینکه قبوض منتشر شده اخیر، نخستین قبض های مشترکان پس از اجرای این مصوبه است افزود: علاوه بر این مصوبه، ما یک مصوبه دیگر هم داشتیم که بر مبنای آن اگر متوسط مصرف مشترکان از میانگین مصرف آن ها در مدت مشابه سال ۹۶ و ۹۷ کمتر باشد، مشمول ۱۵ درصد معافیت در گازب های خود خواهند شد.
مشایخی با ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار