غائله مسکن مهر امسال تمام می شود؟ شاید!

لوگوی ایسنا ایسنا . جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۳:۱۴
شاید از ابتدا که کلنگ پروژه مسکن مهر به زمین زده شد کمتر کسی فکرش را می کرد که این طرح ۱۴ سال طول بکشد؛ اما اینگونه شد و با اینکه مسئولان گفته اند امسال پرونده این پروژه بسته می شود، آماده نبودن تعداد کمی از واحدها در پردیس، عمر این طرح را به ۱۴ سال می رساند.

به گزارش ایسنا، مسئولان وزارت راه و شهرسازی قول داده اند امسال تمامی واحدهای مسکن مهر، به جز حدود ۱۲ هزار واحد شهر جدید پردیس که سال آینده تکمیل می شود را تحویل دهند. البته وعده قیچی شدن ربان مسکن مهر حداقل در چهار سال گذشته دائما تجدید شده اما با توجه به اینکه تتمه این پروژه باقی مانده است، احتمال دارد امسال قول بسته شدن پرونده آن رنگ واقعیت به خود بگیرد.
محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی بارها اعلام کرده که طرح مسکن مهر امسال به اتمام می رسد. او چند روز قبل گفت که  با افتخار باقیمانده مسکن مهر را تا پایان امسال و اوایل سال آینده تحویل می دهیم. اخیرا هم قائم مقام او در جریان بازدید از شهر جدید پرند گفته که پایان امسال آخرین مهلت پیمانکاران برای اتمام پروژه های مسکن مهر در کشور است. احمد اصغری مهرآبادی در حالی این قول را داده که اتمام دست کم ۱۲ هزار واحد مسکن مهر پردیس به سال آینده موکول شده است.
در سال ۱۳۸۶ که پروژه مسکن مهر کلنگ خورد این تصور از سوی مسئولان القا شد که واحدها ۱۸ ماهه تحویل می شود. حدود ۴۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات با سود ۴ درصد برای آن در نظر گرفته شد که در مجموع با زیرساختهای آن هزینه ای بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان روی دست دو دولت روحانی گذاشت و البته همواره طی این سالها متقاضیان در بیم و امید خانه دار شدن قرار داشتند.
به هر حال آمار و ارقام نشان می دهد پروژه مسکن مهر به روزهای تکمیل نزدیک شده است. طبق آماری که اواسط آذرماه امسال ارایه شد، از ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسکن مهر ۲ میلیون و ۴۵ هزار واحد معادل ۹۳ درصد از کل پروژه به بهره برداری رسیده است. ۱۲۰ هزار واحد از تعداد باقی مانده در مراحل ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار
لوگوی شبستان شبستان .