یک تحلیل گر بازار سرمایه ضمن مثبت ارزیابی کردن ورود پول های جدید به بازار سرمایه، گفت: بهتر است در این شرایط افراد غیرحرفه ای به سمت صندوق های سرمایه گذاری سوق داده شوند. حتی من با این موضوع موافق هستم که برای ورود آن ها محدودیت قائل شوند و این افراد را به سمت صندوق ها هدایت کنند تا بازار با چالش مواجه نشود.

ابوالفضل شهرآبادی در گفت وگو با ایسنا، با تاکید بر اینکه بزرگ شدن بازار سهام و ورود پول های جدید به بازار اتفاقی مثبت است، اظهار کرد: استقبال از بازار سرمایه انگیزه ها و دلایل اقتصادی خود را داشته است که از جمله آن می توان به بحث رشد نقدینگی، رکود بازارهای رقیب و...اشاره کرد. اما اینکه سرمایه گذاران فردی و اشخاص به صورت سهام دار مستقیم وارد بازار می شوند فرایند خوبی نیست.
وی ادامه داد: زمانی که بازار برای سرمایه گذاران جذاب می شود بهترین حالت این است که سرمایه گذاران غیرحرفه ای به سمت صندوق های سرمایه گذاری سوق داده شوند. زیرا وقتی سرمایه گذاران غیرحرفه ای مستقیم وارد بازار می شوند، با شناخت کم و با دیدن چند صف خرید اقدام به خرید سهم می کنند که می تواند در روزهای بعد خطرناک هم باشد زیرا فرد سهم را تحلیل نکرده و بر اساس حرف و حدیث و توصیه سهم خریده است. در این شرایط با اولین نشانه های اصلاح، منفی شدن یا استپ سهام شروع به فروختن می کنند.
این تحلیل گر بازار سرمایه افزود: اما اگر افراد وارد صندوق های سرمایه گذاری شوند و پول را دست افراد حرفه ای بسپارند مدیر صندوق تحت تاثیر هیجانات زودگذر بازار قرار نمی گیرد و باعث می شود بازار دچار تنش نشود زیرا عمق بازار را بهتر می شناسند و روی اخبار منفی تحلیل و نظر دارند و در کل بازار امن تر است. در این راستا باید نهادها و مراجعی که بازار را تحت کنترل دارند ساز و کاری را طراحی کنند که افراد به سمت صندوق ها سوق داده شوند و حتی من با این موضوع موافق هستم که برای ورود آن ها محدودیت قائل شوند و این افراد را به سمت صندوق ها هدایت کنند.
شهرآبادی در ادامه درمورد وضعیت عرضه در بازار سرمایه ایران ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار