ارومیه- ایرنا- مدیرکل ارتباطات زیرساخت آذربایجان غربی گفت: در راستا توسعه شبکه پیشرفته فیبر نوری در استان، طی سال جاری ۷۰۰ میلیارد ریال اختصاص یافته که در نقاط مختلف استان در راستای توسعه شبکه اینترنت هزینه خواهد شد.

شاهین برازش روز پنجشنبه در دیدار با فرماندار چالدران اظهار داشت: امسال با توسعه یک هزار کیلومتر شبکه فیبر نوری در آذربایجان غربی، طول این شبکه به ۲ هزار و ۶۰۰ کیلومتر افزایش یافته است.
وی با اشاره به وضعیت مناسب چالدران و نگاه ویژه به این شهرستان در راستای توسعه ارتباطات زیرساخت به ویژه شبکه فیبر نوری اضافه کرد: این شهرستان جزء ۷۰ مرکز خاص کشور است.
مدیرکل ارتباطات زیرساخت آذربایجان غربی افزود: بر اساس برنامه ریزی های لازم، به دلیل داشتن چنین شرایط خاص با تامین زمین و مکان مناسب، نمایندگی ارتباطات زیرساخت استان در چالدران راه اندازی خواهد شد.
فرماندار چالدران نیز در این دیدار با اشاره به مشکلات زیرساختی در حوزه مخابرات شهرستان بر توجه ویژه نسبت به رفع این مشکلات تاکید کرد و اظهار داشت: شرایط به وجود آمده در ایام شیوع بیماری کرونا باعث شده استفاده مردم از اینترنت افزایش یابد.
حسن محمدزاده با بیان اینکه بسیاری از روستاهای چالدران به دلیل عدم پوشش اینترنت در انجام برخی کارها از جمله استفاده از شبکه آموزشی شاد، خرید سهمیه نفت سفید و گاز مایع مشکلاتی فراهم کرده، افزود: این مشکلات باعث فراهم آوری زمینه مهاجرت روستاییان به مرکز شهرستان یا شهرستان های همجوار می شود.
وی به وضعیت برخورداری دانش آموزان روستایی چالدران درخصوص استفاده از برنامه آموزشی شبکه شاد اشاره کرد و گفت: از مجموع ۱۱۸ مدرسه روستایی شهرستان ۳۴ مدرسه تحت پوشش این طرح قرار گرفته که نیازمند توجه جدی به این موضوع از سوی مسوولان استانی است.
چالدران حدود ۱۲۰ روستا دارد که در ۲ بخش مرکزی و دشتک نزدیک به ۲۰ هزار نفر را در خود جای داده اند.
چالدران با ۵۰ هزار نفر جمعیت از ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار