سفیر آمریکا در عربستان سعودی، ایران را به مداخله در امور عراق، سوریه، لبنان و یمن متهم کرد اما کشورش و عربستان سعودی را خواهان صلح و ثبات منطقه دانست.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «جان ابی زید» سفیر آمریکا در عربستان سعودی در گفت و گویی مجازی با برخی رسانه ها، به اتهام پراکنی علیه ایران پرداخت.
به گزارش روزنامه سعودی « الشرق الاوسط »، سفیر آمریکا در این گفت و گو خواستار تلاش برای جلوگیری از اقدامات ایران در منطقه شد و با اتهام زنی به ایران، ادعا کرد که دخالت های این کشور در امور یمن روند ایجاد صلح را دشوار می کند.
این ادعاها در حالی علیه ایران مطرح می شود که ارتش و کمیته های مردمی یمن بارها از دخالت ها و ارسال تسلیحات آمریکایی به یمن پرده برداشته اند؛ اقداماتی که تاکنون باعث کشته شدن هزاران شهروند بی گناه یمنی شده است.
الشرق الاوسط در ادامه نوشت که این اظهارات سفیر آمریکا پس از گفت و گوی راهبردی میان واشنگتن و ریاض صورت گرفته است.
جان ابی زید در ادامه به روابط عربستان سعودی با آمریکا در آستانه انتخابات پرداخت و گفت که روابط ریاض و واشنگتن با آمدن رئیس جمهور جدید تحت تأثیر قرار نخواهد گرفت.
سفیر آمریکا در اظهارات خود همچنین به آزادی مزدوران آمریکایی تحت اسارت ارتش یمن در جریان تبادل اسرا پرداخت و آنها را شهروندان آمریکا توصیف کرد و مدعی شد که «شهروندان آمریکا» برای بازگرداندن صلح به یمن با عربستان سعودی و «مارتین گریفیتس» فرستاده سازمان ملل متحد در امور یمن همکاری می کنند.
جان ابی زید در ادامه با بیان این ادعا که عربستان سعودی و آمریکا به دنبال توسعه صلح و ثبات در منطقه هستند، ایران را به دخالت در عراق، سوریه، لبنان و یمن متهم کرد و این کشور را یک تهدید خواند.
سفیر آمریکا همچنین با گریز به مسئله شراکت آمریکا و عربستان سعودی گفت که واشنگتن می خواند در تحقق ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار