وزیر صمت: تولید لوازم خانگی ۴۸ درصد رشد داشته

لوگوی الف الف . پنج شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۲۲:۳۲

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: آمار تولید انواع لوازم خانگی در کشور از ابتدای سال جاری تا پایان آذرماه نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۴۸ درصد رشد را نشان می دهد.
علیرضا رزم حسینی روز پنجشنبه درحاشیه افتتاح نخستین خط رباتیک تولید انواع یخچال و فریزر در واحد صنعتی پاکشوما قم در گفت و گو با خبرنگاران بیان کرد: تحریم ها باعث شد که بخش تولید لوازم خانگی کشور با توجه به محدودیت های به وجود آمده در واردات این محصولات، روند رو به رشدی داشته باشد و در برخی از اقلام نسبت به دوران قبل از تحریم، رشد تولید لوازم خانگی داخلی صد در صد افزایش داشته و این اتفاق بسیار خوبی در حوزه صنعت است. 
وی افزود: همچنین بخش ساخت داخل درتامین قطعات مورد نیاز تولید لوازم خانگی بسیار افزایش داشته است و درحال حاضر بیش از ۴۰ درصد قطعات به کارگیری شده در تولید لوازم خانگی کشور داخلی سازی شده و از این راه تامین می شود.
وی ادامه داد: امروز هم خط جدید تولید یخچال و فریزر در یک واحد صنعتی معتبر با بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری و حدود ۲۰۰ تن اشتغال افتتاح شد. 
رزم حسینی گفت: به نظر می آید حتی اگر تحریم هم برداشته شود با توجه به رشد خوبی که در این بخش داریم و بازارهای جدیدی که پیدا شده است مشکلی در زمینه توسعه داخلی سازی لوازم خانگی به وجود نخواهد آمد و حتی می توان محصولات ایرانی در این حوزه صنعتی را با حجم بیشتری به بازارهای جهانی صادر کرد.
وی افزود: جهش خوبی در تولید لوازم خانگی ایرانی به وجود آمده است و قیمت های آن روز به روز درحال کاهش است و امیدواریم برند ایرانی این محصولات بتواند جایگاه خود را در میان بازارهای کشورهای منطقه و جهان بیش از پیش باز ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار