اتهامات بی اساس است/ دیدار با ترامپ در دستور کار نیست

شبکه خبر دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۱

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
«سید عباس موسوی» صبح امروز دوشنبه در نشست خبری خود با اصحاب رسانه با اشاره به سفر رئیس جمهوری به ترکیه اظهار داشت: امروز رئیس جمهور در ترکیه در پنجمین نشست سران کشور های عضو روند آستانه شرکت می کنند و امیدواریم نتایج این نشست به نفع مردم منطقه و سوریه باشد و آرامش را به این کشور بازگرداند و تا نابودی تروریست ها و بازگشت صلح و امنیت در منطقه ادامه خواهد داشت.
وی همچنین با اشاره به سفر محمد جواد ظریف به کشور های آسیایی در هفته های اخیر گفت: وزیر امور خارجه طی روز های آینده مهیای سفر به نیویورک هستند و در هفتاد و چهارمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل شرکت خواهند کرد. ایشان در این اجلاس به همراه رئیس جمهوری شرکت می کنند. در نیویورک هم دیدار ها و ملاقات هایی با مقامات کشور های دوست برقرار است.
سخنگوی دستگاه دیپلماسی درباره اتهام زنی به ایران درباره حملات اخیرپهپادی به تاسیسات نفتی سعودی ها تصریح کرد: پنج سال است که یمن درگیر جنگ خونین است و ائتلاف سعودی با حمایت کشور های غربی جنایات گسترده ای علیه ملت یمن مرتکب شده است. طبیعی است که مردم و ارتش یمن به این جنایات ها واکنش نشان دهد.
موسوی خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده است که از مردم یمن و حقوق آن ها دفاع می کند، ولی اینکه این گونه اقدامات دفاعی به ایران نسبت داده شود، در راستای دروغ حداکثری است که در ادامه ناکامی هایشان است.
وی ادامه داد: ما از این اقدامات تعجب نمی کنیم. کشور های وابسته همچنان وابسته هستند و آن هایی که قرار است آن ها را بدوشند این حرف ها را می زنند تا به این کشور های وابسته احساس امنیت بدهند. این حرف ها بی ...

سرخط اخبار