دبیر کل کانون بانک ها و موسسات اعتباری خصوصی درباره پیشنهاد تعدادی از نمایندگان مجلسی مبنی بر پرداخت یارانه به مردم از محل افزایش نرخ کارمزد بانک ها گفت: ایجاد سود از محل کارمزد بانکی فرض محال است اما در صورت محقق شدن این فرضیات هم، نباید برای پرداخت یارانه به مردم دست در جیب سهامداران و گروهی دیگر از مردم کرد.
محمدرضا جمشیدی در گفت وگو با ایلنا، با اشاره به اظهارات اخیر برخی از نمایندگان مجلس مبنی بر عدم شفافیت محل هزینه کرد کارمزدهای بانکی اظهار داشت: بر اساس قانون پولی و بانکی تعیین نرخ کارمزد بر عهده بانک مرکزی است و کارمزد هر یک از خدمات، سپرده یا تسهیلات حداکثر برابر هزینه تمام شده باید باشد که معمولا طبق روال گذشته این هزینه کمتر از قیمت های تمام شده تعیین می شود.
دبیر کل کانون بانک ها و موسسات اعتباری خصوصی با بیان اینکه در بحث نرخ کارمزدها هنوز با قیمت های واقعی فاصله داریم اظهار داشت: برای مثال فقط در مورد کارمزد هزینه چک بانکی طبق بررسی هایی که انجام شد در سال 98 هزینه هر برگ چک برای بانک ها بین 370 تا 480 تومان است که این عدد امسال به 800 تومان رسیده است.
وی ادامه داد: هزینه چاپ، صحافی، کاغذ، هزینه صدور چک و پست را باید در هر برگ چک در نظر گرفت که با توجه به همه این هزینه ها آن چیزی که بانک مرکزی به بانک ها ابلاغ کرده امسال هزینه هر برگ چک 200 تومان است.
جمشیدی گفت: یعنی نرخ کارمزد مصوب برای هر برگ چک بانکی یک چهارم هزینه تمام شده آن است.
دبیر کل کانون بانک ها و موسسات اعتباری خصوصی درباره انتقادها نسبت به پولی شدن صدور رمز پویا گفت: عده ای نسبت به پولی شدن این خدمت منتقد هستند و می گویند این اقدام به صورت ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار