آمار دقیق کشته شدگان نزد نهاد های مربوطه موجود است، اما اطلاع رسانی آن، از آنجا که نیازمند تفکیک دقیق از حیث چرایی و چگونگی جان باختن افراد است، تاکنون به طول انجامیده است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما وبه نقل از پایگاه اطلاع رسانی نورنیوز، سوال محوری و مهمی که این روز ها و پس از رخداد های تلخ چند هفته گذشته ناشی از اصلاح قیمت بنزین در کشور مطرح می شود تعداد و چرایی اعلام نشدن آمار رسمی کشته شدگان این حوادث است.
تاکنون پاسخ روشنی نه درباره اصل موضوع و نه درباره علت به طول انجامیدن اعلام آمار کشته شدگان به افکار عمومی داده نشده است.
این در حالی است که رسانه های معاند، با تمرکز بر موضوع کشته شدگان رخداد های اخیر، اهداف کاملا مغرضانه ای را برای ایجاد بی اعتمادی در مردم و همچنین تحریک نهاد های بین المللی برای صدور قطعنامه های حقوق بشری علیه کشورمان، پیگیری می کنند.
بیان آمار های دروغ و جهت دار و اعلام اعدادی، چون ۳۵۰ یا ۵۰۰ و یا هزاران کشته ای که ترامپ مدعی شد، نمونه ای از شایعات و شبهه افکنی هایی است که این رسانه ها در شبکه های رسمی و مجازی خود برای دامن زدن به این موضوع، با شدت کم سابقه ای دنبال می کنند.
طبیعتا اعلام نشدن آمار رسمی از سوی نهاد های ذیربط، به تقویت این شایعات و اثرگذاری تبلیغات سوء جریان های معاند جمهوری اسلامی در فضای افکار عمومی کمک شایانی کرده است.
حال اما؛ این سوال مطرح است که آیا آمار رسمی از کشته شدگان حوادث اخیر وجود ندارد و یا اگر وجود دارد، دلیل طولانی شدن فرآیند اعلام آن چیست؟
پیگیری های «نورنیوز» نشان می دهد که آمار دقیق کشته شدگان نزد نهاد های مربوطه موجود است، اما اطلاع رسانی نکردن درباره آن، از آنجا که نیازمند تفکیک دقیق از حیث چرایی و چگونگی جان باختن افراد بوده، تاکنون به طول انجامیده است.
به بیان دقیق تر؛ حاکمیت نه تنها نسبت به این موضوع مهم بی تفاوت نبوده، بلکه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار