وزیر ورزش و جوانان:

ورزش پس از ۴۹ سال دارای یک قانون جدید و قطعی شد/ خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس با قدرت دنبال می شود/ حضور بازنشسته ها در انتخابات فدراسیون فوتبال ممنوع است/ وزارت ورزش در مورد هیچ کاندیدایی نظر خاصی ندارد/ جزئیات پرونده ویلموتس

لوگوی برنا نیوز برنا نیوز . دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ - ساعت ۱۰:۴
وزیر ورزش و جوانان با تاکید بر اینکه وزارتخانه متبوعش از هیچ کاندیدایی در انتخابات فدراسیون فوتبال حمایت نمی کند، گفت: "اگر نامزدی اعلام کند که مورد حمایت وزارت ورزش است، این مسئله صحت ندارد". او همچنین تاکید کرد که این فدراسیون به عنوان یک موسسه عمومی غیردولتی، ملزم به رعایت قوانین و مقررات داخلی است و بر این اساس بازنشستگان نمی توانند در انتخابات فدراسیون فوتبال حضور داشته باشند.

به گزارش گروه روی خط رسانه های خبرگزاری برنا، مسعود سلطانی فر یکی از سه وزیر پیشنهادی کابینه حسن روحانی بود که در ابتدای امر موفق به اخذ رای اعتماد از مجلس نهم نشد، اما پس از استعفای محمود گودرزی از وزارت ورزش مجددا از سوی رئیس جمهوری به عنوان نامزد این وزارتخانه به مجلس معرفی و با رای اعتماد مجلس شورای اسلامی در تاریخ ۱۱ آبان ماه سال ۱۳۹۵ به سمت وزارت ورزش و جوانان برگزیده شد. وی همچنین ۲۹ مردادماه ۱۳۹۶ برای دومین بار از مجلس شورای اسلامی به عنوان وزیر ورزش و جوانان به منظور فعالیت در کابینه دولت دوازدهم، رای اعتماد گرفت.
ورزش ایران طی چند سال اخیر و به ویژه از زمان حضور مسعود سلطانی فر در ساختمان نقره ای رنگ سئول، به عنوان وزیر ورزش و جوانان که حدود بیش از چهار سال از عمر آن می گذرد، دستخوش فراز و فرودهای بسیاری بوده و در طول این مدت عملکرد دولتمردان ورزش ایران و در راس آن وزیر ورزش با نظارت کارشناسی مخالف و موافق بسیاری همراه شده است. فوتبال اما رشته ورزشی است که هرچند اشتباه، ولی همواره از سوی طیف وسیعی از مردم، عملکردها در ارتباط با آن یا به عنوان نقطه قوت و نمره اصلی کارنامه وزرای ورزش تلقی می شود یا اینکه به چالش جدی دوران وزارت وزرا تبدیل می شود.
علی رغم اینکه ماجرای پرونده ویلموتس به یک چالش جدی برای ورزش ایران تبدیل شد و شرایط را بسیار سخت کرد، سلطانی فر معتقد است فوتبال ایران در سطح تیم ملی و  لیگ قهرمانان آسیا طی چهار سال گذشته نتایج خوبی را کسب کرده است و در فوتسال، فوتبال ساحلی و فوتبال بانوان نیز عملکرد خوبی در سطح قاره و بین قاره ای داشته ایم، هرچند به گفته وی اینکه در مورد فوتبال پایه، ساماندهی باشگاه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار
لوگوی فرتاک نیوز فرتاک نیوز .