محسن هاشمی در جلسه شورای شهر تهران که با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور برگزار شد، اظهار داشت: یارانه سوخت دیدیم که چه مسئله ای طی روزهای گذشته ایجاد کرد و تعدادی کشته و مجروح در سراسر کشور بر جای گذاشت.
وی افزود: پایه قرار دادن مسائل رانتی و یارانه ای برای هر فعالیت اقتصادی در آینده نیز می تواند سم باشد؛ چراکه گروهی جذب این فعالیت ها شده و برای حذف آن نیاز به جراحی داریم که جراحی عارضه ایجاد می کند.
رئیس شورای شهر خاطرنشان کرد: از همین تریبون از معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری درخواست داریم که در فعالیت های اقتصادی نوآورانه رانتی وارد نشود.
هاشمی با اشاره به اینکه باید به سمت شهرهای هوشمند پیش رویم، گفت: ابتدا و پایه اصلی شهر هوشمند دیتاها است که همه ارگان ها باید دیتاهای خود را به اشتراک بگذارند، ولی متاسفانه این مسئله انجام نمی گیرد و همه سازمان ها دیتاهایشان را یک سرمایه فرض می کنند.
وی گفت: به طور مثال زمانی که می خواهیم در شهرداری خیابانی را بکنیم، نمی دانیم زیر زمین مسیر کابل و لوله ها کجاست و یا ارباب رجوع زمانی که مسئله ای را می خواهد برطرف کند با روند پیچیده بروکراسی مواجه می شود و همه این مسائل به دلیل متصل نبودن دیتاها به یکدیگر است.
رئیس شورای شهر تصریح کرد: همه اطلاعات شهر به صورت پایه ای باید به هم متصل شود تا شهر هوشمند به وقوع بپیوندد و ما نیز در شهرداری هر شرکت و استار ت آپی را که معرفی کنند حمایت و تلاش می کنیم اقدامات لازم انجام گیرد.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار