صدور ۹۸ مجوز سقط جنین درخراسان جنوبی/۳۲پرونده قصور پزشکی تشکیل شد

خبرگزاری مهر دوشنبه ۳ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۲

به گزارش خبرنگار مهر ، مصطفی جعفر زاده صبح دوشنبه در نشستی با اصحاب رسانه با اشاره به اقدامات انجام شده در سال ۹۷ بیان کرد: طی این مدت ۱۸ هزار و ۵۷۱ مورد پرونده معاینات بالینی داشته ایم که منجر به صدور نظریه کارشناسی برای ارائه به مراجع قضایی شده است.
وی با بیان اینکه عمده معاینات بالینی در خراسان جنوبی شامل تصادفات و نزاع می شود، افزود: همچنین طی این مدت سه هزار و ۲۷۶ مورد پرونده نزاع داشته ایم.
جعفر زاده بیان کرد: اگرچه آمار نزاع در خراسان جنوبی در مقایسه با سطح کشوری پایین بوده اما افزایش درصد رشد در مقایسه با کشور نگران کننده است.
وی با بیان اینکه در حوزه حوادث ترافیکی و مصدومین ناشی از تصادفات در سال گذشته رشد قابل توجهی داشته ایم، گفت: چهار هزار و ۱۶۹ مورد مصدومین حوادث ترافیکی در پزشکی قانونی استان معاینه شده اند.
مدیرکل پزشکی قانونی خراسان جنوبی از افزایش ۳۴.۱ درصدی مصدومین حوادث ترافیکی نسبت به سال قبل خبر داد و افزود: خراسان جنوبی به لحاظ رشد آمار مصدومین ناشی از حوادث ترافیکی در کشور رتبه اول را داشته است.
جعفر زاده با بیان اینکه طی سال گذشته ۲۴۶ مورد فوتی ناشی از حوادث ترافیکی داشته ایم، اظهار کرد: در زمینه متوفیان ناشی از حوادث ترافیکی بر حسب جمعیت رتبه پنجم را داریم.
وی بیان کرد: در سه ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته در تلفات ناشی رانندگی ۵۰ درصد افزایش داشته که نگران کننده است.
۵۷.۹ درصد علل فوت مرتبط با حوادث رانندگی است
جعفر زاده با اشاره به اجساد معاینه شده در سال گذشته بیان کرد: طی این مدت ۴۶۷ مورد ارجاع از مراجع قضایی برای معاینه جسد، صدور گواهی فوت و جواز دفن داشته ایم.
مدیرکل پزشکی ...

سرخط اخبار