تحولات امروز، فعالیت و اظهار نظر چهره های سیاسی در خصوص اتفاقات جاری کشور را در بسته خبری سیاسی امروز ایمنا دنبال کنید.

خبرگزاری ایمنا ، در بسته سیاسی خود به ارائه گزیده اخبار منتشر شده طی بیست و چهار ساعت گذشته می پردازد:
روایت جدید نماینده امنیتی از اختلاف نظر با ظریف
محمدحسن آصفری ، نماینده اراک در مجلس، درباره سفری که با ظریف به سوریه داشت و گزارش آن را به حداد عادل داده بود گفت: من گزارش را به کمیسیون امنیت ملی دادم یک نسخه را هم برای دفتر رهبری ارسال کردم. وظیفه داشتم که گزارش را به کمیسیون امنیت ملی بدهم و یک نسخه هم به دفتر رهبری دادیم که در جریان باشند.
آقای حداد عادل به دلیل ارتباطی که با بیت دارند از این امر مطلع شدند.
آصفری در پاسخ به این سوال که آیا ارسال گزارش به دفتر رهبری وظیفه وزیر نیست، اظهار کرد: وزیر در قوه مجریه است و ما در قوه مقننه، هر کسی وظایفی دارد. او گزارش خودش را داد و ما هم گزارش خودمان را ارسال کردیم .
نماینده اراک در مجلس درباره الزام حضور نمایندگانی از کمیسیون امنیت ملی در سفرهای وزارت خارجه، عنوان کرد: طبق قانون مجلس وظیفه دارد که بر توافق نامه ها و معاهداتی که بین ایران و کشورهای دیگر بسته می شود نظارت کرده و آنها تصویب کند.
این نماینده مجلس درباره کمیسیونی که در این دوره در آن فعالیت می کند گفت: در این دوره در کمیسیون امور داخلی و شوراهای کشور فعالیت می کنم چرا که به این حوزه علاقه مندم.
خاتمی: اعضای شورای نگهبان هم ممکن است اشتباه کنند
آیت الله سید احمد خاتمی عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه موقت تهران در گفت وگویی در خصوص اینکه نگاه شورای نگهبان با احزاب و جریانات سیاسی چگونه بوده است، اظهار کرد: نهاد شورای نگهبان از نهادهای اصیل جمهوری اسلامی ایران محسوب می شود و بر اساس قانون ...

سرخط اخبار