در پی اظهارات احمد جهان بزرگی در تلویزیون

دولت از صداوسیما شکایت‌ می‌کند

لوگوی فرارو فرارو . پنج شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۲۲:۲۷
مقامات دولتی نیز در صفحات مجازی خود به این سخنان واکنش نشان دادند. مقامات دولتی این اظهارات را "توهین آمیز" و "شرم آور" توصیف کرده اند.

فرارو- در پی سخنان یک روحانی در تلویزیون علیه رییس جمهور دولت اعلام کرده است که از صداوسیما شکایت خواهد کرد. 
معاونت حقوقی ریاست جمهوری اعلام کرد به دنبال پخش صحبت های توهین آمیز نسبت به رییس جمهور و وزرای دولت در یکی از برنامه های تلویزیونی صدا و سیما از این سازمان و کلیه عوامل پخش این برنامه شکایت خواهد کرد.
نمایندگان قوه مجریه در شورای نظارت بر سازمان صدا و سیما نیز خواستار برخورد حقوقی با هتاکی در برنامه تلویزیونی برنامه شدند.
 این نمایندگان در نامه ای به رئیس شورای نظارت بر سازمان صدا و سیما خواهان پیگیری موضوع و بررسی نحوه جلوگیری از چنین اقداماتی در برنامه ها شدند.
احمد جهان بزرگی عضو هیأت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در برنامه زاویه شبکه چهار سیما گفت:  "مسئولی می نشیند خانه و ممکن است پای منقل باشد و سر نمی زند به این طرف و آن طرف ببیند در مملکت چه می گذرد، حتی وزرایش نمی توانند با او تماس بگیرند، مسئول است؟"
مقامات دولتی نیز در صفحات مجازی خود به این سخنان واکنش نشان دادند.  مقامات دولتی این اظهارات را "توهین آمیز" و "شرم آور" توصیف کرده اند. 
عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این باره در توئیتی نوشت: " ادبیات سخیف، توهین و افترا از همه بد است و در کسوت روحانیت، آن هم از رسانه ملی، بدتر!"
محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهوری در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: «‏هر چه به انتخابات ۱۴۰۰ نزدیک می شویم توهین به رئیس جمهور و تخریب دولت افزایش می یابد. این روش غیراخلاقی که با آموزه های دینی ما مغایر است، برای توهین کنندگان محبوبیت نمی آورد، از عزم و اراده رئیس جمهور و دولت برای تلاش بیشتر در این شرایط ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار