اعتماد نوشت: چند روز پیش بود که کانال های تلگرامی و متعاقبا پایگاه های خبری از مصاحبه محمود احمدی نژاد، رییس جمهوری سابق و عضو فعلی مجمع تشخیص مصلحت نظام با رادیو اروپای آزاد خبر دادند.

آن هم در حالی که فارغ از محتوای گفته های احمدی نژاد، انجام چنین مصاحبه هایی در این سطح مسبوق به سابقه نبوده و شاید آخرین بار که نه یک رییس جمهوری سابق، بلکه یک عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با یک رسانه خارجی به گفت وگو نشست، کار به جنجال رسانه ای و متعاقبا عذرخواهی صریح سیاستمدار ایرانی انجامید.
آنجا که سیدمصطفی میرسلیم در مقام نماینده تهران و کاندیدای ریاست مجلس، خود را برای آغاز به کار دوره یازدهم پارلمان آغاز می کرد، در گفت وگوی کوتاه و به صورت تلفنی با بی بی سی فارسی مصاحبه کرد و بعد گفت که این اقدام ناشی از بی اطلاعی او از نام رسانه ای بوده که با او تماس گرفته است.
چنانکه پیش تر، وقتی سیدمصطفی تاجزاده هم مرتکب عملی مشابه سیدمصطفی میرسلیم شد و به درخواست مصاحبه بی بی سی فارسی پاسخ مثبت داد، چنان هدف هجمه مخالفان قرار گرفت که چاره ای جز عقب نشینی و عذرخواهی برایش باقی نماند.
وضع محمود احمدی نژاد اما ظاهرا متفاوت است و او به رغم اینکه ظرف بیش از یک هفته ای که از انجام آن مصاحبه می گذرد، هدف انتقادهای بسیاری قرار گرفته که البته عمدتا ناظر بر محتوای گفته هایش بود تا رسانه طرف گفت وگو، نه تنها حاضر به عقب نشینی نشده، بلکه به واسطه برخی نزدیکان و همفکرانش، انتقادها را با انتقاد و پرسش ها را با پرسش های متقابل پاسخ گفته است. واکنشی که شاید صریح ترین نمود آن در پست اینستاگرامی علی اکبر جوانفکر، مشاور رسانه ای احمدی نژاد در دوران ریاست جمهوری به چشم آمد.
جالب آنکه حتی در این واکنش رسانه ای یک طرفه از جانب جوانفکر هم آنچه بیش از هرچیز خودنمایی می کرد، تناقض منطقی بود که از سطری تا سطر بعد، به چشم می آمد. چنانکه جوانفکر ابتدا ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار