کنترل دیابت با استفاده از سنگ پا +عکس

مشرق نیوز پنج شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۴:۴۸
یک متخصص طب سنتی گفت: استفاده از سنگ پا با بهبود جریان خون کف پا می تواند خون رسانی و عملکرد اینقسمت از بدن را بهبود ببخشد.

به گزارش مشرق، حسن اکبری متخصص طب سنتی درباره تاثیر استفاده از سنگ پا بر بهبود دیابت اظهار کرد: استفاده از سنگ پا یکی از روش های قدیمی است که فواید بسیاری برایبدن به همراه دارد؛ این ابزار به دلیل مالشی که در ناحیه پاشنه و کف پا ایجاد می کند منجر به بهبود خون رسانی می شود.
وی افزود: کف پا و کف دست دارای مناطقی هستند که از نظر طب فشاری، طب سوزنی و تب سنتی اعمال فشار و یا هر تغییر دیگری در آن مناطق می توانند باعث اصلاح عملکرد قسمت های مختلفی از بدن بشود.
این متخصص طب سنتی گفت: ازجمله مناطقی که تحت تاثیر می توان به پانکراس اشاره کرد که وظیفه تولید انسولین و در پی آن کنترل قند خون را بر عهده دارد؛ استفاده از سنگ پا و اعمال فشار به برخی از نقاط پا می تواند عملکرد این غده را بهبود ببخشد و در نتیجه شما را در کنترل قند خون همراهی کند.
اکبری اظهار کرد: این روش که از روش های قدیمی و متداول تب سنتی است تاثیر مناسبی بر بهبود عملکرد بسیار از نقاط بدن دارد؛ سنگ پای سنتی که اغلب از سنگ های آتش فشانی که به اصطلاح سنگ آذرین نامیده می شود تهیه می شوند؛ این سنگ ها که ساختار متخلخلی دارند می تواند به بهبود خون رسانی در کف پا و جلوگیری از ایجاد برخی از مشکلات بیماران دیابتی جلوگیری کند.
وی بیان کرد: یکی از شایع ترین مشکلات بیماران دیابتی اختلالات اعصاب محیطی به خصوص در پا است؛ با استفاده از سنگ پا می توان از بروز این اختلالات جلوگیری کرد، همچنین این راه کار طب سنتی نه تنها بیماران دیابتی بلکه همه افراد را در امر کنترل قند خون همراهی کرده و به طور کلی وضعیت بدنی آن ها را بهبود می بخشد.
این متخصص طب سنتی تاکید کرد: توجه داشته ...