گاهی تصاویری در شبکه های اجتماعی مشاهده می کنیم که ادعا می شود، عکس های قدیمی سیدحسن نصرالله است. اما صاحب این عکس ها که لباس و ظاهری شبیه به نصرالله دارد کیست؟

سرویس جهان حلقه وصل - اخیرا در فضای مجازی عکس هایی منتشر می شود که بسیار شبیه به سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله بوده و اغلب گمان می کنند که این تصاویر٬ مربوط به دوره جوانی سید نصرالله است؛ اما واقعیت این است که این عکس ها متعلق به یک شهید عضو مقاومت است.
هر از چندگاهی تصاویری در شبکه های اجتماعی مشاهده می کنیم که ادعا می شود، عکس های قدیمی سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب الله است. این عکس ها که صاحب آن لباسی شبیه به نصرالله دارد و عینک هم زده٬ درواقع متعلق به شهید حاج علی محمدسلمان (ابوعباس) است.
شهید حاج علی محمدسلمان (ابوعباس)
** اما شهید علی سلمان کیست؟
شهید سلمان در ۱۴ فوریه سال ۱۹۶۷ میلادی متولد شد. اصالت او به منطقه جنوب شبعا بازمی گردد٬ اما در عرمتی به دنیا آمد و بزرگ شد.
خانواده ابوعباس با آغاز جنگ داخلی مجبور به مهاجرت به بیروت شدند و وی مقطع تحصیلی ابتدایی و راهنمایی خود را در مدرسه عین الرمانه گذراند.
شهید حاج علی محمدسلمان (ابوعباس)
علی محمدسلمان به هیئت امام زمان (عج) و گروه امام رضا (ع) در بئر العبد و پس از آن در سال ۱۹۸۵ به مقاومت اسلامی پیوست. وی با گذراندن چندین دوره جهادی اجازه یافت تا در تیم سیدحسن نصرالله که در آن زمان عضو شورای حزب الله بود فعالیت کند. نزدیکی و روابط صمیمی این دو برای همه شناخته شده بود. شهید سلمان در چندین ماموریت مهم جهادی شرکت کرد و قدرت و اعتماد به نفس خود را نشان داد. او هم چنین به خوش رفتاری معروف بود.
شهید ابوعباس در نهایت در ۲۵ دسامبر سال ۱۹۸۹ در منطقه کفرملکی به شهادت رسید و در روضه الشهدای منطقه جبانه الرادف در ضاحیه جنوبی بیروت به خاک سپرده شد.
شهید ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار