دستگاه ها برای رفع ناهماهنگی در تنظیم بازار آرایش جدید گرفتند

عزم جدی برای مهار گرانی

لوگوی قدس آنلاین قدس آنلاین . پنج شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۹ - ساعت ۱۲:۳۶

پس از آنکه رهبر معظم انقلاب گرانی های اخیر در کشور را بدون توجیه دانسته و راه علاج را در هماهنگی بین دستگاه های مربوط دانستند، مسئولان در جلسه فوق العاده ستاد تنظیم بازار به خط شدند تا هر چه سریع تر آرامش را به بازار توفان زده اقلام اساسی بازگردانند.
دولت که پیشتر با جدایی وظایف بازرگانی از وزارت جهاد کشاورزی و انتقال آن به وزارت صمت، «قانون تمرکز وظایف بازرگانی بخش کشاورزی» را لغو کرده بود، دوباره بخشی از آن را به وزارتخانه متولی آن یعنی جهاد بازگرداند. این اتفاق زمانی روی داده است که هیچ یک از وزارتخانه های صمت و کشاورزی، مسئولیت تنظیم بازار و نوسان ها در حوزه نهاده های دامی را به عهده نمی گیرند.
برای حل وفصل این موضوع ستاد هماهنگی اقتصادی دولت تصمیم گرفت از این پس مسئولیت برنامه ریزی و هماهنگی تأمین تولید و واردات انواع نهاده های کشاورزی و دام و طیور و همچنین مسئولیت تولید، عرضه و تنظیم بازار مرغ و تخم مرغ تا مرحله عمده فروشی به قیمت مصوب، بر عهده وزارت جهاد کشاورزی گذاشته شود.
وعده رزم حسینی برای تغییر محسوس تا یک هفته آینده
علیرضا رزم حسینی، وزیر صنعت، معدن و تجارت معتقد است با این اقدام تغییر محسوسی در هفته آینده در قیمت کالاهای اساسی خواهیم داشت. وی گفته است براساس دستور ویژه ریاست جمهوری در خصوص ترخیص کالاهای انباشته(دپو) شده گمرک نیز هماهنگی های خوبی بین گمرک، وزارت جهاد کشاورزی و بانک مرکزی انجام شده است تا ترخیص کالاهای اساسی نیز با سرعت بیشتری اتفاق بیفتد؛ چرا که کاهش واردات نهاده های دامی و کندی روند تأمین ارز آن در ماه های اخیر سبب تشدید کمبود خوراک در بازار شده بود و گرانی این نهاده ها نیز گرانی گوشت، ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار