رعایت ۸۵ استاندارد خودروسازی از ابتدای زمستان امسال الزامی است

ایرنا چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۶
اراک - ایرنا - معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد ایران گفت: رعایت ۸۵ استاندارد صنعت خودروسازی از ابتدای زمستان برای واحدهای تولید خودرو کشور الزامی است.

به گزارش ایرنا، «وحید مرندی مقدم» روز چهارشنبه در جمع اصحاب رسانه در شهر مهاجران افزود: خودروسازان تا ۲ سال قبل موظف به رعایت ۵۵ استاندارد اجباری در محصولات تولیدی بودندکه دایره شمول این استانداردها پارسال به ۶۵ مورد رسید و از ابتدای زمستان امسال نیز ۲۰ استاندارد اجباری دیگر با هدف افزایش کیفیت خودروهای تولید داخل اجرایی می شود.
وی ادامه داد: استاندارد اجباری تولیدخودرو در کشورهای اروپایی در سال ۲۰۱۷ به ۸۵ مورد رسیده که ایران نیز در حوزه صنعت خودروسازی این استانداردها را باید اجرایی کند.
معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد ایران تجهیز خودروهای سنگین به ترمز هوشمند را از جمله الزامات استاندارد اجباری خودروسازان در سال جاری دانست و افزود: رعایت این استاندار در خودروهای سنگین موجب می شود در صورتی که راننده به هر دلیلی هوشیاری خود را از دست دهد در هنگام تصادف سامانه هوشمند فعال شده و خودرو از حرکت باز می ایستد.
مرندی مقدم گفت: سامانه انحراف از مسیر و حفاظت از عابران پیاده نیز برای کاهش آسیب حین حوادث رانندگی از دیگر الزامات سازمان استاندارد در تولید خودرو است که باید امسال در صنعت خودروسازی داخلی اعمال شود.
وی یادآور شد: افزایش کیفیت تولید بنزین برای کاهش آلودگی هوا را از جمله برنامه های اولویت دار دولت است که در این خصوص از سه سال پیش کیفیت سوخت از یورو۲ به یورو۴ بهبود یافته و در مرحله نخست هشت شهر و در گام دوم در ۱۵ شهر بنزین با کیفیت یورو۴ توزیع شده است.
معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد ایران خاطرنشان کرد: برنامه دولت این است که بنزین یورو۴ در سال جاری بین ۸۰ درصد جمعیت کشور توزیع شود ...

سرخط اخبار