حرمت مومن از حرمت کعبه بالاتر است/ برخی بر تخت توهم و تاج خیال نشسته اند

دریافت خبر : سه شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰:۴۰
حرمت مومن از حرمت کعبه بالاتر است/ برخی بر تخت توهم و تاج خیال نشسته اند
در شبکه های اجتماعی هرمزگان استاندار فعلی محکوم می گردد و جرم او نیز داشتن همان نسبت سببی با یکی از مدیران این مجموعه است و براستی گناه اثبات نشده دکتر فریدون همتی چیست. چرا؟ باکدامین استدلال گناه داماد برگردن پدر همسر است؟

به گزارش تابناک هرمزگان ، اسلام عزیز برای حفظ آبرو و حرمت و شخصیّت مؤمنان اهمیّت زیادی قائل است تا آنجا که حق تعالی در قرآن کریم می فرماید: پس کسی را که خداوند مدافع او است چگونه انسان به خود جرأت می دهد که پرده اش را بدرد و رازش را فاش کند یا عیبش را آشکار سازد و یا بی دلیل به او تهمت وارد نموده و آبروی او را بریزد و به حیثیّتش صدمه برساند. (سوره حج آیه38)
پیامبر اکرم (ص) درباره اهمیت این موضوع می فرمایند: "همه چیز مسلمان، از مال، آبرو و خونش بر مسلمان دیگر حرام است. هرگاه مومن برادر دینی خود را متهم نماید، ایمان او آب می شود و از بین می رود همان طوری که نمک در آب حل می شود و از بین می رود". از این شیوه ناپسند هیچ کس سود نمی برد، چرا که اگر این رفتار ضد اخلاقی نهادینه شود وجدان جامعه اسیب دیده و همه از این ابزار علیه رقیبان استفاده خواهند کرد و در آن صورت این ابزار تبدیل به شمشیر دو لبه میگردد که روزی با ما و روزی دیگر علیه ما خواهد شد.
ریختن آبروی مومن گناهش بیشتر از تخریب خانه خدا
در کتاب خصال روایت عجیبی آمده است که می فرماید: مقدس ترین سرزمین کعبه مکرمه (قبله گاه ...

[ مشاهده متن کامل حرمت مومن از حرمت کعبه بالاتر است/ برخی بر تخت توهم و تاج خیال نشسته اند تابناک ]