سنندج- معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان از ارائه خدمات به ۳۲ هزار و ۸۰۰ بانوی سرپرست خانوار در استان توسط این نهاد خبر داد.

فرشید جهان بین در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار کرد: بیش از ۱۵۳ هزار نفر در سطح استان در قالب ۷۳ هزار و ۴۹۹ خانوار از خدمت حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) در استان بهره مند هستند.
وی افزود: از این تعداد افراد تحت پوشش بیش از ۳۲ هزار و ۸۰۰ نفر را زنان سرپرست خانوار تشکیل می دهند.
جهان بین در ادامه سخنان خود به اعطای تسهیلات اشتغال زایی به سه هزار و ۷۶۲ نفر از مددجویان این نهاد در سال جاری خبر داد و گفت: ۲۳ درصد از افرادی که این تسهیلات را دریافت کرده اند زنان سرپرست خانوار بوده اند.
وی اعلام کرد: در مجموع ۱۳۹ میلیارد تومان به مددجویان تسهیلات اعطا شده است و ۵۲ درصد دریافت کنندگان ساکن مناطق روستایی هستند.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) کردستان تصریح کرد: همه مشاغل ایجاد شده از وضعیت پایدار و مناسب برخوردار هستند و بازرسی های منظمی نیز در این خصوص انجام می شود.
جهان بین افزود: خدمات ویژه بیمه تأمین اجتماعی، ایجاد پوشش بیمه عمر، معرفی طرح های موفق به نمایشگاه ها و غرفه های استانی و کشوری و ارائه خدمات مشاوره شغلی از دیگر مواردی است که پس از ایجاد مشاغل برای مددجویان در نظر گرفته شده است.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار