نانسی پلوسی

محاکمه ترامپ برای وحدت و یکپارچگی آمریکا ضروری است

لوگوی واحد مرکزی خبر واحد مرکزی خبر . جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۳:۳۹
رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، نقش ترامپ را در حمله به ساختمان کنگره آمریکا مورد توجه قرار داد.

به گزارش سرویس بین الملل  خبرگزاری صدا و سیما به نقل از ای پی تی ان، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا با بیان اینکه منتظر است ببیند مقام های مجلس سنا چه زمانی را برای محاکمه ی دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین این کشور در نظر می گیرند گفت اگر ترامپ محاکمه نشود برای وحدت و یکپارچگی در آمریکا زیان آور است.
نانسی پلوسی بار دیگر نقش ترامپ را در تحریک و تشویق به طغیان گری، شورش و حمله به ساختمان کنگره آمریکا مورد توجه قرار داد و تاکید کرد: «ترامپ می خواست دموکراسی ما را تضعیف کند، او می خواست اراده ی مردم را دست کم بشمارد. کاملا روشن است که او از مدتی پیشتر در این مسیر حرکت می کرده، اما درست در همان روز (ششم ژانویه) او لشکر اراذل و اوباش خود را تحریک کرد و با اصرار از آنان خواست تا پای مرگ بجنگند و آنان را راهی ساختمان کنگره کرد. او خواستار قانون شکنی شد و مسیر قانون شکنی را نشان داد و منتظر ماند تا قانون شکنی اتفاق بیافتد. این اقدام او علاوه بر همه ی سخنان ساختارشکنانه و قانون گریزانه ای که پیشتر گفته است با قانون شکنی ارتباط مستقیم داشت.»
پلوسی گفت نمی داند محاکمه ی ترامپ چه زمانی اتفاق خواهد افتاد، اما باید منتظر ماند تا ریاست مجلس سنا تشکیل جلسه بدهد. آن ها به ما اطلاع داده اند که دارند درباره ی چگونگی برگزاری محاکمه رایزنی می کنند.
رئیس مجلس نمایندگان آمریکا گفت تردیدی وجود ندارد که برخی از نمایندگان حزب جمهوریخواه تحت تاثیر دروغ هایی که رئیس جمهور ترامپ تکرارشان کرده بود قرار گرفتند و شورشیان را تحریک و تشویق کردند. ترامپ این دروغ را پی در پی می گفت که انتخابات ریاست جمهوری قانونی نیست. افرادی هم این دروغ او را باور کردند، ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.