دبیرکل حزب الله لبنان با تاکید بر اینکه امام (ره) به حمایت از فلسطین و آزادی خاک آن و همچنین محو شدن کامل اسرائیل اعتقاد داشتند، گفت: با توجه به اینکه مصر کمپ دیوید را امضا کرد و از نبرد با اسرائیل خارج شد، شاهد هستیم که جمهوری اسلامی ایران وارد شده و پیروزی انقلاب اسلامی موازنه قدرتی را در منطقه ایجاد کرد.

به گزارش ایسنا، سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در گفت وگوی اختصاصی با دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری که بخش اول آن امشب از تلویزیون پخش شد، در پاسخ به این سوال که یکی از ابعاد مهم انقلاب اسلامی تاثیرات بین المللی و منطقه ای آن بوده است و در آن شرایط چه تغییرات و تحولات مهمی در منطقه رخ داد، گفت: اگر به گذشته بازگردیم و تحولات را رصد کنیم در می یابیم که اندکی پیش از پیروزی انقلاب اسلامی در منطقه حادثه مهمی رخ داد و آن حادثه خروج جمهوری عربی مصر از نبرد کشورهای عربی با اسرائیل و امضا معاهده کمپ دیوید بود.
وی تصریح کرد: به دلیل نقش مهم و موثر مصر این اتفاق می توانست تاثیرات بسیار خطرناکی در منطقه و در نبرد با اسرائیل در مورد مساله فلسطین و آینده فلسطین داشته باشد. در وهله اول اینگونه به نظر می رسید که نبرد به نفع اسرائیل پیش می رود زیرا در آن زمان اتحاد جماهیر شوروی و اردوگاه غربی به رهبری آمریکا وجود داشت. در واقع در منطقه ما شکافی به وجود آمده بود، شکافی که کشورهای مرتبط با بلوک شرق و غرب را از یکدیگر جدا می کرد. به نوعی در آن زمان جنگ سرد به طور اساسی در منطقه حاکم شده بود.
دبیرکل حزب الله لبنان همچنین بیان کرد: لبنان با مشکلات داخلی مواجه بود. دشمن اسرائیلی یک سال پیش از پیروزی انقلاب اسلامی بخش هایی از فلسطین را اشغال کرده و یک نوار مرزی ایجاد کرد و ما با یک مشکل جدی به نام اشغالگری اسرائیل و تجاوزهای آن مواجه بودیم. جنگنده های اسرائیل جنوب لبنان را بمباران می کردند و عملیات های ربایش هم به بدترین شکل ادامه داشت. این اتفاقات در بین سال های 1977 تا 1979 میلادی به وقوع پیوست.
وی ادامه داد: اسرائیلی ها به عملیات ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار