وزیر خارجه ارمنستان گفت وگوهای خود با مشاور امنیت ملی ترامپ و وزیر خارجه آمریکا درباره وضعیت قره باغ را سازنده خواند و وزیر خارجه آذربایجان نیز در دیدارهای جداگانه با این دو مقام آمریکایی، آنها را در جریان روند اوضاع منطقه قرار داد.

- اخبار بین الملل -
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "زهراب منتساکانانیان" وزیر امور خارجه ارمنستان، گفت وگوهای روز جمعه خود در واشنگتن با "مایک پامپئو" وزیر امور خارجه و "رابرت اوبراین" مشاور رئیس جمهوری آمریکا در مسائل امنیت ملی درباره روند اوضاع در منطقه قره باغ کوهستانی را بسیار سازنده و پربار ارزیابی کرد.
وی در پایان این مذاکرات یادآور شد: طرفین به کار مشترک خود برای یافتن راهی به منظور دستیابی به هدف برقراری آتش بس و بازگشت به یک توافق مسالمت آمیز ادامه خواهند داد.
منتساکانانیان افزود: «امروز نظریه امکان استقرار نیروهای حافظ صلح در قره باغ کوهستانی بررسی شد. چنین اقدامی می تواند راهی برای تحکیم آتش بس در منطقه باشد».
به گفته وی، رؤسای مشترک گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا، متشکل از نمایندگان روسیه، ایالات متحده و فرانسه، "به طور واضح" درخواست خود برای توقف فوری درگیری ها را اعلام کرده اند.
لازم به یادآوری است که مقامات آمریکایی مذاکرات مشابهی را در واشنگتن با "جیحون بایراموف" وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان انجام دادند؛ البته این دیدارها به طور جداگانه برگزار شده است.
وزارت امور خارجه آذربایجان نیز با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که جیحون بایراموف روز جمعه در واشنگتن با رابرت اوبراین، مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ، درخصوص وضعیت کنونی در منطقه درگیری های قره باغ گفت وگو کرده و طرف آمریکایی را در جریان روند اوضاع قرار داده است.
وزیر خارجه جمهوری آذربایجان همچنین درباره مسائل پیرامون مناقشه قره باغ با مایک پامپئو، وزیر امور خارجه ایالات متحده گفت وگو کرد.
بایراموف در این ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار